TOP 11: Najhodnotnejšia jedenástka súčasného futbalu

Ktorí futbalisti sú v súčasnosti najhodnotnejší na svojom poste?

1. Brankár: Manuel Neuer (Bayern Mníchov)

Hodnota: 40 miliónov €

Vek: 28

Už onedlho 29-ročný brankár Bayernu Mníchov sa preslávil ešte počas pôsobenia v konkurenčnom Schalke 04. Po prestupu do Mníchova sa zaradil medzi absolútne najlepších brankárov sveta, s Bayernom sa prebojoval dvakrát do finále Ligy Majstrov. Tento rok výrazne dopomohol k zisku zlata pre Nemecko na MS 2014. Žiaril aj mimo šestnástky, kde často riskantne, ale úspešne vybiehal a plnil tak rolu ďalšieho obrancu.

Manuel Neuer (dfb.de)

2. Pravý obranca: Philipp Lahm (Bayern Mníchov)

Hodnota: 30 miliónov €

Vek: 31

Na svojom poste najdrahší hráč sveta, avšak medzi obrancami celkovo až desiaty. Podobne ako Neuer, aj  Lahm patrí medzi stavebné kamene úspechu Bayernu Mníchov. Na rozdiel od svojho spoluhráča tento rok definitívne ukončil reprezentačnú kariéru. S “nationalelf“ sa okrem zlata tešil z dvoch bronzových medailí na MS 2006 i 2010 a zo striebra na ME 2008. V súčasnosti ho tréner Guardiola často využíva ako defenzívneho záložníka.

Lahm (thehardtackle.com)3. Ľavý obranca: David Alaba (Bayern Mníchov)

Hodnota: 35 miliónov €

Vek: 22

Rodák z Viedne potvrdzuje silu súčasného kádra Bayernu, ktorý momentálne zažíva najúspešnejšie roky v posledných desaťročiach. Ešte stále len 22-ročný reprezentant Rakúska má veľký potenciál a budúcnosť pred sebou, jeho cena zrejme porastie. Podobne ako Lahm dokáže hrať na poste defenzívneho stredopoliara.

Alaba (bleacherreport.net)4. Stredný obranca: Sergio Ramos (Real Madrid)

Hodnota: 45 miliónov €

Vek: 28

Najdrahší obranca sveta zažil počas kariéry niekoľko úspechov, ale aj momentov, na ktoré by rád zabudol. Jedným z nich je nezabudnuteľná penalta zo semifinále Ligy Majstrov v sezóne 2011/12, ktorá ešte dlho kolovala internetom. Lenže práve Ramos je jedným z najstabilnejších hráčov v kádri Realu Madrid, s ktorým minulý rok dosiahol vytúžené víťazstvo v Lige Majstrov.

Sergio Ramos (mundodeportivo.com)5. Stredný obranca: Thiago Silva (PSG)

Hodnota : 40 miliónov €

Vek: 30

Po príchode bohatých majiteľov sa PSG zaradilo medzi najbohatšie športové kluby, čo sa zákonite odzrkadlilo aj na prestupovom trhu. V roku 2012 ponúkli AC Milánu 50 miliónov eur za jedného z najlepších obrancov sveta – Thiaga Silvu.V porovnaní s najdrahším obrancom histórie a kolegom Davidom Luizom (60 miliónov eur) oveľa viac potvrdzuje oprávnenosť prestupovej čiastky.

Thiago Silva (mercadofutebol.com)6. Defenzívny stredopoliar: Sergio Busquets (FC Barcelona)

Hodnota : 40 miliónov €

Vek: 26

Dôležitá súčasť katalánskeho veľkoklubu patrí medzi najlepších hráčov na svojom poste. Už v 26-tich rokoch získal prakticky všetko. Okrem titulu v španielskej lige a domáceho pohára sa tešil aj z víťazstva v Lige Majstrov, triumfu na ME 2012 i zlata na MS 2010.

Sergio Busquets (365dm.com)7. Stredný stredopoliar: Luka Modrič (Real Madrid)

Hodnota: 55 miliónov €

Vek: 29

Modričov príchod do „bieleho baletu“ v roku 2012 vyvolal mnoho otázok, či bude vôbec schopný podávať solídne výkony v takom klube, ako je Real Madrid. Na potešenie fanúšikov sa zaradil medzi hlavné opory tímu. V novej sezóne mu pribudla konkurencia v podobe Toniho Kroosa, ktorého odhadovaná hodnota je 40 miliónov eur.

Luka Modrič (bleacherreport.net)8. Pravé krídlo: Gareth Bale (Real Madrid)

Hodnota: 80 miliónov €

Vek: 25

Keď Bale v roku 2013 prestúpil z Tottenhamu do Realu Madrid, neustále sa špekulovalo o prestupovej sume. V súčasnosti sa väčšinou uvádza hodnota 94 miliónov eur, čo znamená, že po Cristianovi Ronaldovi je Bale najdrahším hráčom histórie. Vyzerá to tak, že investícia sa oplatila, i keď reprezentant Walesu mal zopár problémov s fanúšikmi.

Gareth Bale (dailystar-uk.co.uk)9. Ľavé krídlo: Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

Hodnota: 120 miliónov €

Vek: 29

Čo dodať?  Blíži sa k tridsiatke, no jeho výkony stále stúpajú. Dokonalý futbalový stroj.

Cristiano Ronaldo (tourismupdates.com) 10. Útočný stredopoliar: Wayne Rooney (Manchester United)

Hodnota: 45 miliónov €

Vek: 29

Kapitán United patrí už dlhých 10 rokov medzi opory tímu. Počas tohto obdobia zaznamenal v 453 zápasoch parádnych 221 gólov a 128 asistencií.

Wayne Rooney (dailymail.co.uk)11. Útočník: Lionel Messi (FC Barcelona)

Hodnota: 120 miliónov €

Vek: 27

Messi je stále hlavnou hviezdou FC Barcelona. Výkupná klauzula v hodnote 1 miliardy € jasne hovorí o tom, aký je tento hráč mimoriadne cenný.

Lionel Messi (alexandertechla.com)Súvisiace články

• VIDEO: TOP 6 talentovaných synov slávnych futbalistov

• 8 nezabudnuteľných momentov skupinovej fázy Ligy majstrov

Komentáre

Pin It