8 nezabudnuteľných momentov skupinovej fázy Ligy Majstrov

Tento týždeň skončila skupinová fáza Ligy majstrov. Je čas sa obzrieť späť. Čo zaujímavé sa odohralo?

1. Luiz Adriano je jedným z tohtoročných objavov. Brazílčan hrajúci za ukrajinský Šachtar Doneck sa stal iba druhým hráčom v histórii Ligy Majstrov, ktorý strelil 5 gólov v jednom zápase. Podarilo sa mu to v stretnutí proti Bate Borisov, keď jeho tím vyhral 7:0.

Luiz Adriano (fotbollskanalen.se)

2. V zápase medzi Sportingom Lisabon a Mariborom vypadol v 56. minúte prúd  na celom štadióne. Zápas bol prerušený na jednu hodinu, ale fanúšikom to vôbec neprekážalo. Vytiahli mobilné telefóny, ktorými osvietili štadión. Efekt bol úžasný.

3. Real Madrid prekonal ďalší rekord. Víťazstvom nad Ludogorcom v pomere 4:0 natiahol svoju šnúru bez porážky na 19 zápasov. Preskočil doterajší rekord FC Barcelona.

4. Neradostný rekord bieloruského tímu Bate Borisov. Po skupinovej fáze Lige Majstrov mu nielenže patrí posledné miesto v H-skupine, ale aj nový rekord v počte inkasovaných gólov – 24. Na jeden zápas sú to v priemere štyri kúsky.

5. Veľká porážka anglického klubu FC Liverpool, ktorý sa po niekoľkých rokoch absencie  vrátil do bojov v Lige Majstrov. „The Reds“ úplne zlyhali, keď v základnej skupine skončili na 3. mieste a na jar sa musia uspokojiť len s vystúpením v Európskej lige. V šiestich zápasoch vyhrali iba raz.

6. Strelecký rekord futbalového mága Lionela Messiho, ktorý prekonal Raula Gonzáleza v počte strelených gólov v histórii Ligy Majstrov. Na konte ich má už 75.

Lionel Messi (statsbomb.com)

7. Neuveriteľná dráma o postup do osemfinále Ligy Majstrov medzi Manchestrom City a AS Rím. Angličania vyhrali gólmi Nasriho a Zabaletu v pomere 2:0. V Taliansku zavládol smútok. „Vlci“ pokračujú „len“ v Európskej lige, možno sa stretnú v záverečných fázach práve s Liverpoolom.

8. Brazílsky útočník „blaugranas“ Neymar je najčastejšie faulovaným hráčom, až 21-krát sa stal terčom nedovoleného zákroku súpera.

(kp)

Súvisiace články

• TOP 10 talentov futbalovej Ligy majstrov 2014/15

• TOP 10 futbalových brankárov v roku 2014

Komentáre

Pin It