Dočkáme sa dynastie Zidanovcov v Reale Madrid?

Nie je to tak dávno, keď ešte Zinedine Zidane hrával v drese „bieleho baletu“. Napriek tomu, že francúzska legenda ukončila kariéru v roku 2006, stále pracuje pre kráľovský klub z Madridu. Nasledovať by ho mohli všetci štyria synovia.

Zidane, v súčasnosti tréner rezervného tímu Realu Madrid, no v budúcnosti možno hlavný tréner, ktorý povedie štyroch synov. Väčšina futbalových fanúšikov si asi pomyslí, že je to nezmysel. Pravda je však taká, že už dnes dvaja najstarší synovia Enzo a Luca obliekajú dres mládežníckych tímov tohto tímu.

Zidane ako tréner B-tímu (dailymail.co.uk)Enzo, ktorý hrá na pozícií stredopoliara, je už v rezervnom tíme kráľovského klubu, ktorý trénuje práve jeho otec. Mladší Luca je brankárom mládežníckeho tímu Realu a stabilným členom reprezentačného tímu Francúzska do 17 rokov. Mnoho futbalových odborníkov druhému najstaršiemu synovi rodáka z Marseille predpovedá hviezdnu budúcnosť v hlavnom tíme kráľovského klubu. Tak ako dvaja najstarší synovia Zidana, tak aj dvaja mladší už teraz obliekajú dres Realu Madrid. Obaja hrajú zatiaľ v dorasteneckých mužstvách.

Enzo Zidane v drese Realu Madrid (dailymail.co.uk)Stane sa dynastia Zidanovcov realitou v Reale Madrid?

V súčasnosti by kladná odpoveď na túto otázku vyznela ako čistý nonsens. Podľa reálnych výsledkov sa však zdá, že minimálne dvaja najstarší synovia legendy svetového futbalu sú na dobrej ceste za profesionálnou kariérou a bude o nich záujem minimálne v niektorom klube z popredných európskych líg.

Luca Zidane (insidespanishfootball.com)Treba však pripomenúť i to, že doteraz to väčšina synov futbalových legiend nemala vôbec jednoduché. Predsa len zvládnuť tlak médií a fanúšikov, ktorí sú zvyknutí na vynikajúce výkony otcov, nezvládne každý syn. Príkladom je napríklad Pelého syn Edinho, ktorý pred časom chytal za Santos FC.  Syn zrejme najslávnejšieho futbalistu všetkých čias ale od roku 1999 sedí vo väzení, keď bol odsúdený na 33 rokov odňatia slobody za kriminálnu činnosť spojenú s praním špinavých peňazí a obchodovaním s drogami. O čosi lepšie skončil napríklad syn Johana Cruyffa Jordi, ktorý obliekal dres FC Barcelona či Manchestru United. Nikdy ale plnohodnotne nenadviazal na slávne výkony otca.

Súvisiace články

• FOTO: Najstaršie využívané futbalové štadióny

• VIDEO: TOP 6 talentovaných synov slávnych futbalistov

Komentáre

Pin It