TOP 5 momentov kariéry Richarda Hamiltona

Hoci na zápas nenastúpil od apríla 2013, čo sú skoro dva roky, basketbalista Richard Hamilton ukončil aktívnu kariéru až vo štvrtok 26. februára. Po 14 sezónach v NBA a celkovo troch účastiach v zápase All-Star sa stal v poradí štvrtým hráčom zahajovacej zostavy majstrovského Detroitu Pistons z roku 2004, ktorý zavesil basketbalovú loptu „na klinec“. Počas dlhej kariéry zažil množstvo zaujímavých momentov, pozrite si 5 najzaujímavejších.

Detroit Pistons  v Toronto Raptors5. Draftovanie do NBA v roku 1999

V roku 1999 vyhral s tímom University Connecticut národný šampionát NCAA a vymenovali ho za najlepšieho hráča „Final Four“. Následne si ho v drafte do NBA vybral z celkového siedmeho miesta tím Washington Wizards.

4. Séria šiestich účasti v konferenčnom finále v rade

V prvej dekáde 21.storočia patril tím Detroit Pistons medzi najlepšie basketbalové tímy na svete. Od roku 2002 až do roku 2008 Pistons v zostave s Richardom Hamiltonom zakaždým dosiahli aspoň na finále Východnej konferencie, čo sa dovtedy nikomu nepodarilo. Počas tohto obdobia sa pritom dvakrát prebojovali až do veľkého finále.

3. 51 bodov v Madison Square Garden

V roku 2006 si Richard Hamilton stanovil svoje osobné bodové maximum za zápas. V stretnutí s New Yorkom Knicks, ktoré rozhodlo až tretie predĺženie, a  v ktorom prehrali Pistons, dali súperovi za necelých 55 minút úctyhodných 51 bodov.

2. Tretí finálový zápas v roku 2004

Po dvoch zápasoch v Los Angeles s miestnymi Lakers bol stav série vyrovnaný 1:1 a tímy sa sťahovali do domovského stánku Pistons. V treťom zápase nastrieľal Richard Hamilton za Pistons celkovo 31 bodov a výraznou mierou sa podieľal na víťazstve tímu v pomere 2:1, vďaka čomu sa Detroit dostal do vedenia v sérii.

1.Triumf v NBA v roku 2004

Vrcholom kariéry každého profesionálneho športovca je zisk v rešpektovanom športovom podujatí a inak tomu nie je ani v prípade Richarda Hamiltona. Napriek tomu že on a jeho tím vstupovali do finále v roku 2004 ako outsideri, dokázali jasne prevýšiť svojho súpera LA Lakers, keď triumf dosiahli už po piatich zápasoch. Avšak, nielen víťazstvo robilo z Hamiltona šampióna, ale aj fakt, že prakticky dokázal ukončiť éru Kobeho Bryanta a Shaquilla O´Neala v Los Angeles.