TOP 5 najlepšie zarábajúcich basketbalistov NBA

Radosť z hry, zábavu, slávu, uznanie, ale aj rozprávkové zárobky. To všetko si užívajú najlepší basketbalisti sveta. Pozrite si TOP 5 basketbalistov NBA s najvyššími zárobkami.

5. Dwight Howard

• 21,44 milióna amerických dolárov

Elitný center, ktorý vyniká najmä dobrými obrannými schopnosťami. Do najprestížnejšej basketbalovej ligy sveta bol draftovaný z prvého miesta Orlandom Magic v roku 2004. Momentálne oblieka dres tímu Houston Rockets a pravidelne sa zúčastňuje zápasu hviezd.

Dwight Howard (fansided.com)4. Carmelo Anthony

• 22,46 milióna amerických dolárov

Najlepší basketbalista USA z roku 2006 hrá už piatu sezónu v rade v tíme New York Knicks. Pred svojím súčasným pôsobiskom strávil dvojnásobný zlatý olympíjsky medailista dlhé roky v Denveri, kde bol ťahúňom miestnych Nuggets.

Carmelo Anthony3. Joe Johnson

• 23,2 milióna amerických dolárov

Vo svojich 33 rokoch jeden z najlepších viacúčelových hráčov prestížnej NBA. Jeho súčasným zamestnávateľom je Brooklyn Nets. Predošlú kariéru spojil hlavne s tímom Atlanty, hrával ale aj v Phoenixe a s top basketbalom začínal v Bostone. Do elitného spoločenstva sa prebil z univerzity v Arkansase.
Joe Johnson, basketbal (brooklyfinesblog.com)2. Amar’e Stoudemire

• 23,41 milióna amerických dolárov

Do NBA vletel doslova ako raketa, v prvej sezóne si za výkony vyslúžil ocenenie pre najlepšieho nováčika ligy a rok na to sa objavil vo výbere USA na olympiáde. V súčasnosti hviezdu New Yorku Knicks trápia zranenia. Zaujímavosťou tohto basketbalového boháča je, že jeho meno robilo novinárom dlhé roky problém.

Stoudemire (fansided.com)1. Kobe Bryant

• 23,5 milióna amerických dolárov (20,84 milióna eur)

Áno, legendárny Kobe je na vrchole tohto rebríčka. Stále jeden z najlepších basketbalistov zasvätil celú takmer už 20-ročnú kariéru jedinému tímu. V drese LA Lakers zažil okrem individuálnych ocenení aj úctyhodných päť ligových titulov. Spomedzi aktívnych hráčov má na konte najviac získaných bodov v NBA.

Kobe Bryant (espn.com)Súvisiace články

• TOP 7 najlepšie platených športov

• VIDEO: 5 nových hviezd NBA

Komentáre

Pin It