VIDEO: 3 pravdivé príbehy extrémnych športovcov

Rakúsky režisér Sascha Köllnreitner natočil v tomto roku 90-minútový dokumentárny film „Attention – A life in Extremes“ založený na príbehoch troch výnimočných športovcov. Wingsuit pilot Halvor Angvik, freediver Guillaume Néry a extrémny cyklista Gerhard Gulewicz porozprávali fascinujúce príbehy. Ambiciózni chlapíci sa dostali na absolútny vrchol vo svojom obore. Sú to ľudia, ktorí  zvláštnymi schopnosťami vyčnievajú z davu a presahujú všetky fyzické i psychické limity. Pozrite si strhujúci trailer k dokumentu o týchto extrémnych športovcoch. Film sa dostal do zahraničných kín v septembri a dúfame, že si ho raz vychutnáme aj na Slovensku.

Halvor Angvik

Slávny nórsky parašutista a wingsuit pilot, ktorý najviac zo všetkého miluje lietanie. Halvor je naozajstný adrenálinový závislák, ale k tomuto nebezpečnému športu pristupuje zodpovedne a premyslene.

Halvor Angvik (adrex.com)

Guillaume Néry

Francúzky potápač  je majstrom sveta vo freedivingu. Drží svetový rekord vo voľnom potápaní na nádych bez pomoci kyslíkového prístroja, a to v hĺbke 109 metrov. Pod vodou bol presne 2 minúty a  45 sekúnd.

Guillaume Néry (adrex.com)

Gerhard Gulewicz

Rakúsky vytrvalostný športovec na bicykli. Patrí k duševne najsilnejším extrémnym cyklistom na našej planéte. Sedemkrát sa zúčastnil najťažšieho cyklomaratónu na svete – pretekov Race Across America.

Gerhard Gulewicz (adrex.com)

(kp)

Súvisiace články

• VIDEO: Meter a pol nad zemou a s autom nad hlavou!

• Cyklista ukázal strašidelné foto nôh po etape Tour de France

• 28 fotiek z MS v cestnej cyklistike

Komentáre

Pin It