VIDEO: Meter a pol nad zemou a s autom nad hlavou!

Vo fínskom meste Lappeenrante sa stretli dvaja milovníci adrenalínového športu, aby predviedli ďalší zo svojich bláznivých kúskov. Účastník pretekov Red Bull Air Race Martin Šonka a organizátor extrémnych akcií Marek Rejman zorganizovali prelet lietadlom pod skákajúcim autom.

Bláznivý kúsok adrenálinových milovníkov (redbull.com)

Po starostlivých výpočtoch, prípravách a skúšobných preletoch sa pustili do toho. Takýto kúsok si vyžaduje absolútnu koncentráciu. Pilotovi Šonkovi sa podarilo preletieť jeden a pol metra nad zemou rýchlosťou 180 km/h, pričom sa trafil do medzery medzi odrazovou a dopadovou rampou presne v čase, keď medzi nimi skákalo auto, v ktorom sedel Rejman.

„Ako sa chcete pripraviť na niečo, čo nikto na svete ešte neskúsil a vy ste ten prvý? Musíte veriť jeden druhému. Na rozdiel od pylónov, medzi ktorými lietam pri pretekoch Red Bull Air Race, tu som mal meter od krídel tony železa. Pri kontakte s krídlami by to bolo horšie. Každopádne, výsledok je super. Skvelá show pre ľudí, všetci sú v poriadku, jednoducho ideálny stav,“ povedal nadšenec Šonka.

(kp)

Komentáre

Pin It