TOP 7 „obojnohých“ futbalistov

Dve silné nohy, to je veľká výhoda niektorých futbalových hviezd. Vďaka tomu majú v k dispozícii viacero možností a priestoru, no a pre obrancov sú horšie čitateľnými. Ktorí hviezdni futbalisti sú „obojnohí“ a porazili by vás aj svojou slabšou nohou? 🙂

Nevošli sa do zoznamu: Pedro, Neymar, Adriano, Hazard, Pirlo, Sneijder, Hernanes, Forlan, Luiz, Modrič, Villa, Reus atď.

7. Toni Kroos

Muž zo stredu poľa Realu Madrid a Nemecka, ktorý dokáže skórovať a dokonale prihrať takmer z ktorejkoľvek časti ihriska. Uvidíme, či potvrdí dobré chýry z Bayernu Mníchov aj v španielskej lige.

6. Falcao

Kolumbijský zabijak je momentálne v centre pozornosti po príchode do Manchestru United. V poslednom dueli s Leicestrom ste si mohli všimnúť napríklad jeho dokonalý center ľavou nohou na gól Van Persieho. Falcao strieľa góly oboma nohami i hlavou, takže sa dá povedať, že každá časť jeho tela je pre obrancov nebezpečná.

Falcao (blacksportsonline.com)

5. Zlatan Ibrahimovič

Môžete ho nenávidieť, či milovať, ale Zlatan je neoddeliteľnou súčasťou svetového futbalu. Dlhé roky patrí k obávaným strelcom. V minulej sezóne strelil parádny gól slabšou ľavou nohou v Lige majstrov proti Leverkusenu. Novinári sa tomu čudovali a „Ibra“ typickým štýlom povedal: „Slabšia noha nie je.“ Aj kvôli tejto všestrannosti je najobávanejším a najlepším útočníkom francúzskej Ligue 1.

http://youtu.be/o5LNejHku60

4. Franck Ribéry

Jeho útočné výpady sú dobre známe, len keby sa mu vyhýbali zranenia. Najlepšie sa cíti na ľavom krídle, ale pritom má silné obe nohy, čo vidno aj pri ohnivých strelách. Dokonale metie obrancov a niekedy im to sťaží aj dočasným prechodom na opačnú stranu ihriska.

Ribéry a Alaba (tz.de)3. Francesco Totti

Talianska legenda oslavuje 25 rokov verného vzťahu s AS Rím, počas ktorého zaznamenal takmer 300 gólov. Spomedzi starších hráčov je zrejme najznámejším príkladom dvoch „nadpriemerných nôh“. Výborný vzor pre mladých futbalistov.

Totti (goolfm.net)2. Santi Cazorla

Španiel patrí k jedinečným futbalistom, pretože pri pohľade na jeho hru zrejme nezistíte, ktorú nohu uprednostňuje. Nevedel to ani tréner Wenger pri jeho príchode do Arsenalu Londýn v roku 2012.

Santi Cazorla (mirror.co.uk)1. Cristiano Ronaldo

Portugalčan má vo svojom arzenále množstvo silných zbraní. Presadzuje sa silovo, rýchlosťou i tvorivou hrou jeden na jedného. Strieľa góly spoza šestnástky aj z jej vnútra, a to pravou nohou, ľavou nohou i hlavou. Pre obrancov je často nečitateľnou nočnou morou. V minulej sezóne zaznamenal 29 gólov pravačkou, 16 ľavačkou a 8 hlavou. V tomto smere má výhodu pred večným konkurentom Leom Messim, ktorého slabšia noha predsa len nedosahuje úroveň výstavnej ľavačky.

Cristiano Ronaldo (sports.in.msn.com)(rb)

Súvisiace články

• FOTO: 13 štadiónov futbalových ME 2020

• Z futbalového brankára Wieseho bude zrejme wrestler

Komentáre

Pin It