Z futbalového brankára Wieseho bude zrejme wrestler!

Futbalový  brankár Tim Wiese (32) sa preslávil v Nemecku ako „nabúchaný brankár“ či „brankár kulturista“. Počas kariéry pôsobil v Kolíne, Kaiserslauterne, vo Werdere Brémy a v Hoffenheime. V najvyššej nemeckej súťaži odchytal viac ako 200 zápasov a šesťkrát si obliekol dres nemeckej reprezentácie, pričom ako náhradník absolvoval aj MS 2010.

Zmena Tima Wieseho (sportnet.at)Lenže v posledných rokoch kariéry rapídne zväčšil svoje svaly a premenil sa na kulturistu. Stratil tak kus zo svojich brankárskych schopností a Hoffenheim s ním v januári tohto roka rozviazal zmluvu. Stal sa voľným hráčom a ešte častejším návštevníkom posilňovní. V septembri 2014 oznámil ukončenie profesionálnej futbalovej kariéry. Zároveň dostal od profesionálnej wrestlingovej asociácie WWE (World Wrestling Entertainment) ponuku na kariéru profesionálneho wrestlera. Nemeckého brankára pozval samotný zakladateľ a vlastník asociácie Vince McMahon. Z futbalového brankára by sa tak mohla stať nová hviezda, veď wrestling už „vychoval“ mnoho známych mien a mnoho hercov (napr.: Dwayne „The Rock“ Johnson, Stone Cold, John Cena, The Undertaker, Bruce Lesnar, Hulk Hogan).

Dwayne The Rock Johnson vs. John Cena (goodfellaztv.com)

Bývalý nemecký reprezentant rozhodne o svojej budúcnosti v najbližších dňoch. Stále má iba 32 rokov. Jeho príbeh by sa mohol stať poriadnym športovým unikátom. Fanúšikovia už na sociálnych sieťach vymýšľajú, ako sa bude volať jeho záverečný úder v súbojoch. Zaujímavým nápadom je napríklad „brankárov kop“.

(rb)

Súvisiace články:

• Wrestling. Divadlo alebo šport?

• VIDEO: Najkrajšie góly a zákroky Bundesligy 2013/14!

Komentáre

Pin It