TOP 5 najzaujímavejších výmien z konca prestupového obdobia NHL

V pondelok (2. marca) o 21:00 stredoeurópskeho času nastala v NHL uzávierka prestupového trhu pre aktuálnu sezónu. V konečnom zúčtovaní nebola zvlášť oslnivá, ale ako vždy priniesla niekoľko zaujímavých výmien.  Pozrite si 5 najzaujímavejších z posledného týždňa v chronologickom poradí.

Andrej Sekera, Carolina Huricanes –> Los Angeles Kings

Jediným Slovákom v NHL, ktorý počas posledného týždňa zmenil dres, bol obranca Andrej Sekera. Za slovenského zadáka sa „Canes“ podarilo získať perspektívneho hokejistu do zadných radov Rolanda McKeowna, a tiež podmienečný výber v prvom kole draftu. Bojnickému rodákovi sa vďaka prestupu zvýšili šance na postup do play-off, kde si naposledy zahral ešte v drese Buffala v roku 2011.

Andrej Sekera (blueshirtbanter.com)Jaromír Jágr, New Jersey Devils –> Florida Panthers

Aj keď odchod Jágra z New Jersey sa očakával dlhodobo, tak jeho prestup na slnečnú Floridu znamenal skutočnú bombu. Panthers pritom obetovali za ikonu českého hokeja „iba“ dva draftové výbery. Prvým z nich bol tohtoročný výber v druhom kole a druhým podmienený treťokolový výber v budúcom roku. Česká legenda už za krátku dobu v drese Panthers stihla dosiahnuť ďalší míľnik, keď sa v historickom poradí dotiahla na piateho najlepšieho strelca Phila Esposita.

Jaromír Jágr (canada.com)Keith Yandle, Arizona Coyotes –> New York Rangers

Ďalším značne očakávaným prestupom bola výmena amerického obrancu Keitha Yandla. O elitného beka javilo záujem viacero tímov, z ktorých nakoniec zvíťazil New York Rangers. Okrem neho získali z Arizony aj Chrisa Summersa a výber v štvrtom kole draftu v roku 2016. Opačným smerom putoval Anthony Duclair, ku ktorému „jazdci“ prihodili aj Johna Moora, výber v druhom kole tohtoročného draftu a taktiež podmienený výber v prvom kole draftu v budúcom roku. Okrem Yandla opustili Arizonu počas záveru prestupového obdobia aj Antoine Vermette a Zbyňek Michálek. Keď sa k tomu pridá napríklad minuloročný odchod Vrbatu je zrejmé, že u „kojotov“ prebieha prestavba tímu.

Keith Yandle (bloguin.com)Michal Neuvirth, Buffalo Sabres –> New York Islanders

Nie veľmi často spomínaným artiklom tohto prestupového obdobia boli práve brankári. Celkovo totiž zmenili dres iba traja, pričom dvaja z nich sa stali súčasťou jedinej výmeny medzi trápiacim sa Buffalom a jedným z prekvapení tejto sezóny New Yorkom Islanders. V posledný deň prestupového obdobia „Ostrovania“ do svojich radov získali českého gólmana Neuvirtha, ktorý spoločne s ich súčasnou jednotkou Jaroslavom Halákom môže vytvoriť veľmi zaujímavú dvojicu. Naopak, na druhú stranu sa sťahovala doterajšia dvojka Chad Johnson a taktiež aj výber v treťom kole draftu v roku 2016. Táto výmena zrejme nepotešila niektorých hokejových nadšencov z Česka, nakoľko sa už tešili na Neuvirthove výkony na blížiacich sa domácich Majstrovstvách sveta.

Michal Neuvirth (sabrenoise.com)James Wisniewski, Columbus Blue Jackets –> Anaheim Ducks

Mnoho hokejových odborníkov sa zhodovalo na konštatovaní, že Anaheim potrebuje do svojich radov dobrého obrancu. Medzi kandidátmi sa pritom spomínal aj slovenský obor Zdeno Chára a zaujímavým by bol aj prípadný príchod Keitha Yandla. Posledné minúty pred uzávierkou však nakoniec dali inú odpoveď a do organizácie Ducks sa sťahoval „Wiz“. Okrem neho „káčeri“ získali od Blue Jackets aj výber v treťom kole tohtoročného draftu, ktorý Columbus pôvodne získal ešte minulý rok od Detroitu Red Wings. Za vystuženie zadných radov musel Anaheim priniesť nemalú obeť. Smer Columbus nabrali krídelník René Bourque, center William Karlsson a výber v druhom kole tohtoročného draftu.

James Wisniewski (bluejackets.nhl.com)Súvisiace články

• VIDEO: Nakurióznejší gól sezóny v NHL?

• 5 vychádzajúcich hviezd NHL

Komentáre

Pin It