5 vychádzajúcich hviezd NHL

V NHL sa každoročne objavia mladí hokejisti, ktorí výrazne prekonajú očakávania a prekvapia hviezdnymi výkonmi. V tomto článku sa pozrieme na päticu najlepších z aktuálnej sezóny.

5. Michael Hutchinson, Winnipeg Jets

Hokejisti Winnipegu si v súčasnosti prekvapivo strážia pozíciu zaručujúcu play-off. Nemalý podiel má na tom brankár, od ktorého sa očakávalo len občasné nahliadnutie do hlavného tímu. Michael Hutchinson zmietol predpoklady zo stola a pýši sa 21 odchytanými zápasmi so štatistikou 14-4-2, z toho dvakrát si pripísal čisté konto. Vo veku 24 rokov sa stal spoľahlivou jednotkou, ktorú Jets hľadali. Úctyhodné sú aj jeho štatistiky inkasovaných gólov na zápas (1,90) a úspešnosti zákrokov (93,5%). V oboch ukazovateľoch je medzi gólmanmi s viac ako 10 štartmi na druhom mieste.

Michael Hutchins, hokejový brankár (winnipegfreepress.com)4. Aaron Ekblad, Florida Panthers

Aaron Ekblad bol jednotkou minuloročného draftu nováčikov. Očakávalo sa, že z neho bude výborný hokejista, ale málokto predpokladal, že vletí do NHL doslova ako raketa. Už ako nováčik sa zaradil medzi najlepších obrancov východnej konferencie a v ďalších rokoch môžeme očakávať rozvoj jeho všestrannosti.

Aaron Ekblad (nhl.com)3. Johnny Gaudreau, Calgary Flames

Hviezda mladého amerického útočníka začína konečne žiariť naplno. V tejto sezóne dosiahol v 46 zápasoch 35 bodov, čo z neho robí vo veku 21 rokov ťahúňa tímu. Lepšie ako on sú na tom iba skúsení harcovníci Hudler a Giordano. Pri jeho kvalitách je prekvapivý fakt, že v roku 2011 bol draftovaný až vo štvrtom kole. Jeho výber môžeme označiť ako vytiahnutie esa z rukávu.

Johny Gaudreau (flames.nhl.com)2. Jakub Voráček, Philadelphia Flyers

Ani Sidney Crosby, ani Tyler Seguin, a dokonca ani Alexander Ovečkin, ale český útočník Jakub Voráček vedie tabuľku produktivity najkvalitnejšej ligy sveta. Presadzuje sa napriek tomu, že Philadelphia nie je práve v najlepšej forme. Po šiestich sezónach v lige spravil krok vpred medzi „hviezdnu elitu“ a má nakročené na osobný gólový i bodový rekord v NHL. Vedenie Philadelphie to s udržaním 25-ročného Voráčka, ktorý začínal s profiligou v Columbuse Blue Jackets, nebude mať vôbec ľahké.

Jakub Voráček (sport.cz)1.Filip Forsberg, Nashville Predators

Menovec legendárneho útočníka Petra Forsberga sa môže stať jeho plnohodnotnou náhradou. Filip je jednou z najväčších vychádzajúcich hviezd a v tomto roku je najhorúcejším kandidátom na zisk ocenenia pre najlepšieho nováčika. Talentovaného Švéda pôvodne draftoval tím Washington Capitals v roku 2012, no po necelom roku bol vymenený do organizácie Nashvillu Predators, kde sa už stal lídrom. Predátorom sa darí a Filip je so 40 bodmi v 45 zápasoch najproduktívnejším hráčom tímu. Dá sa očakávať, že jeho hviezda bude s rastúcim vekom žiariť čoraz silnejšie.

Filip Forsberg (fulltilthockeynetwork.com)Súvisiace články

• TOP 5 kandidátov na najlepšieho trénera NHL 2014/15

• Najlepšie a najhoršie gólové sirény klubov NHL

Komentáre

Pin It