TOP 5 najkrajších hokejistiek

Pred blížiacim sa svetovým šampionátom v Česku už narastá horúčka podobne ako pri pohľade na najkrajšie hokejistky. Na ľade sa skrývajú za prilbami „s klietkou“ a fanúšikovia zvyčajne vidia iba náznaky ich krásy.

Eveliina Suonpää, Fínsko

Veľmi mladá 20-ročná reprezentatka krajiny z chladného severu Európy patrí medzi to najlepšie, čo ženský hokej v súčasnosti ponúka. Či už z pohľadu kvality alebo atraktivity. Za ženskú reprezentáciu „Suomi“ chytala už na olympiáde v Soči, avšak prvým výraznejším úspechom na ktorom sa podieľala bol bronz z posledných MS v susednom Švédsku.

Eveliina Suonpää (iltasanomat.fi)Angelina Goncharenko, Rusko

Talentovaná ruská obrankyňa hráva na klubovej úrovni za tím Tornado Moskva. Mladá 20-ročná hokejistka má na konte viaceré skúsenosti s najcennejším dresom. Trikrát štartovala na  podujatiach v kategórii do 18 rokov a taktiež má za sebou aj štyri turnaje medzi seniorkami, vrátane domácej olympiády. V roku 2013 získala bronzovú medailu.

Angelina Goncharenko (nextimpulsesports.com)Tanja Eisenschmid, Nemecko

Jeden z oporných pilierov obrany nemeckej ženskej hokejovej reprezentácie. Doposiaľ sa táto nie veľmi výrazná hráčka zúčastnila v reprezentačnom drese troch vrcholných podujatí vrátane tohtoročných MS elitnej kategórie vo švédskom Malmö, avšak nemala veľa dôvodov na radosť. Práve Nemky zostúpili o „triedu“ nižšie. Na klubovej úrovni pôsobí v zámorskom tíme North Dakota Fighting Sioux.

Tanja Eisenschmid (nextimpulsesports.com)Amanda Kessel, USA

Americká útočníčka, ktorá je mladšou sestrou hviezdy Toronta Maple Leafs Philla Kessela. Talent majú očividne v génoch. Doposiaľ nastúpila v tíme USA, v ktorom je obrovská konkurencia, dokopy na troch turnajoch. Dvakrát získala striebro a raz najcennejší kov.

Amanda Kessel (foxsports.com)Florence Schelling, Švajčiarsko

V súčasnosti jedna z najlepších hokejových brankárok na svete je momentálne súčasťou tímu EHC Bülach v domácej súťaži. Predtým kráska z bránkoviska pôsobila v prestížnej NCAA, kde získala viacero individuálnych ocenení. Okrem toho, viackrát bola súčasťou reprezentácie helvétskeho kríža. S ňou dokázala získať celkovo dve medaily bronzového lesku.  Jedna z nich dokonca pochádza zo športového vrcholu v Soči, kde ju vyhlásili za  najlepšiu gólmanku turnaja.

Florence Schelling (migrosmagazin.ch)Súvisiace články

• TOP 5 aktívnych hokejistov s najviac zápasmi v NHL

• 11 najvernejších hokejových legiend

 

Komentáre

Pin It