TOP 5 kapitánov v Premier League

Byť kapitánom jedného z najväčších klubov sveta je pre futbalistu česť, ale aj veľká zodpovednosť. Mal by vedieť vyhecovať tím k najlepším výkonom. Prinášame Vám 5 najlepších kapitánov aktuálneho ročníka Premier League.

5. Vincent Kompany (Manchester City)

Základný stavebný kameň obrany Manchestru City, a to doslova. Jeden z najväčších talentov na poste obrancu podáva fantastické výkony. Jeho potenciál je obrovský a v City pôsobí už siedmu sezónu.

Vincent Kompany (101greatgoals.com)4. Fabricio Coloccini (Newcastle United)

Argentínsky stopér Fabricio Coloccini prestúpil do Newcastlu United v roku 2008 z La Corune. Teraz patrí medzi kľúčových hráčov klubu a kapitánsku pásku nosí už niekoľko rokov.

Fabricio Coloccini (eurosport.com)3. Jordan Henderson (FC Liverpool)

Steven Gerard bojuje so zraneniami, a tak po ňom prebral kapitánsku pásku talentovaný stredopoliar Jordan Henderson s vodcovskými schopnosťami Jordana Hendersona. V Liverpoolu pôsobí už štvrtú sezónu, ale uvažuje sa, že by mohol prestúpiť do iného klubu, ktorý mu poskytne lepšie platobné podmienky.

Jordan Henderson (empireofthekop.com)2. John Terry (FC Chelsea)

Legenda londýnskej Chelsea je najúspešnejším kapitánom „The Blues“. Skúsený futbalový obranca pôsobí v tíme z anglickej metropoly počas celej svojej kariéry. Pre zaujímavosť John Terry debutoval v drese Chelsea už v októbri 1998.

John Terry (skysports.com)1. Wayne Rooney (Manchester United)

Anglický útočník Wayne Rooney je kapitánom Manchestru United, ale aj národného tímu. Azda najlepší futbalista Anglicka v súčasnosti sa učil od takých legiend, akými sú Ryan Giggs či Steven Gerarrd.

Wayne Rooney (independent.co.uk)Súvisiace články

• TOP 10 futbalových štadiónov roka 2014

• TOP 4 futbalisti s najvyšším počtom hetrikov v Premier League

Komentáre

Pin It