TOP 4 futbalisti s najvyšším počtom hetrikov v Premier League

V anglickej Premier League pôsobí mnoho výnimočných futbalistov, ale naozaj len tí najvýnimočnejší strelia počas kariéry viac hetrikov. Ktorým hviezdam sa to podarilo najviac krát?

3. Michael Owen (FC Liverpool) a Thierry Henry (Arsenal Londýn) – 8 hetrikov

Michael Owen bol najmä hviezdou Liverpoolu a Thierry Henry zažil najlepšie roky v Arsenale Londýn. Nepochybne patrili k najtalentovanejším futbalistom sveta. V anglickej Premier League strelili obaja 8 hetrikov.

Thierry Henry a Michael Owen (contactanycelebrity.com)2. Robbie Fowler (FC Liverpool) – 9 hetrikov

Klubová legenda Liverpoolu Robbie Fowler strelil 9 hetrikov v najvyššej anglickej súťaži. Najviac sa spomína na jeho neskutočne rýchly hetrik, ktorým zničil Arsenal Londýn za 4 minúty a 33 sekúnd.

Robbie Fowler (talksport.com)1. Alan Shearer (Blackburn, Newcastle) – 11 hetrikov

Legendárny futbalista, ktorý mal čuch na góly. Je modlou futbalových trávnikov a za profesionálnu kariéru strelil v Premier League 11 hetrikov, čo je minimálne do najbližších rokov neprekonateľný rekord. Je to už 10 rokov odvtedy, čo odišiel do futbalového dôchodku, ale nikto sa k nemu v tejto štatistike ani nepriblížil. Shearer strelil ako prvý hráč v Premier League 100 gólov a suverénne vedie historické štatistiky s 260 presnými zásahmi, pričom najlepší aktívny hráč Wayne Rooney je tretí so 183 gólmi.

Alan Shearer (nufc.co.uk)Súvisiace články

• TOP 3 útočné páry v histórii Premier League

• TOP 5 futbalistov Premier League s najväčším počtom vlastných gólov

Komentáre

Pin It