TOP 5 kandidátov na najlepšieho brankára NHL 2014/15

Brankár je kľúčovou postavou v mnohých kolektívnych športoch a v hokeji často rozhoduje o víťazovi a porazenom. V prestížnej NHL sa každoročne udeľuje najlepšiemu gólmanovi Vezina Trophy. Predstavujeme 5 najhorúcejších kandidátov na jej zisk.

Pekka Rinne, Nashville Predators

Predstaviteľ svetoznámej fínskej školy, ktorý patrí dlhodobo medzi to najlepšie, čo ponúka brankársky post v NHL. Potvrdzuje to aj v tejto sezóne, v ktorej sa z „predátorov“ stáva jeden z horúcich kandidátov na Stanley Cup. Rinne zatiaľ nemá na konte ani jednu Vezinovu trofej. Aktuálne je s úspešnosťou zákrokov 92,6 % na piatom mieste a s gólovým priemerom 2,14 na tretej priečke NHL.

Pekka Rinne (puckagency.com)Carey Price, Montreal Canadiens

„Habs“ v súčasnosti okupujú čelo Východnej konferencie. Veľkú zásluhu má na tom ich dlhoročná brankárska jednotka Carey Price. Montreal inkasoval v doterajšom priebehu najmenší počet gólov. Price je horúcim kandidátom nielen na prvú Vezina Trophy v kariére, ale aj na William M. Jennings Trophy pre brankára tímu s najmenším počtom inkasovaných gólov. Kanadský 27-ročný gólman suverénne vedie v percentuálnej úspešnosti (93,5 %) aj priemere inkasovaných gólov (1,92).

Carey Price (hockeywriters.com)Braden Holtby, Washington Capitals

V hlavnom meste Spojených štátov amerických stavia tamojší hokejový klub úspech najmä na kanonierovi Ovečkinovi. V aktuálnej sezóne ale našli tiež defenzívnu oporu v podobe brankára Holtbyho. V priemere inkasovaných gólov je štvrtý (2,17) a v percentuálnej úspešnosti siedmy (92,5 %).

Braden Holtby (hockeywriters.com)Cory Schneider, New Jersey Devils

Postavenie „diablov“ v tabuľke nie je oslnivé a postupne sa vzďaľujú od play-off. Schneider môže byť solídnym nástupcom legendy Martina Brodeura. Má ideálny vek 28 rokov.

Corey Schneider (hockeywriters.com)Brian Elliott, St. Louis Blues

Zatiaľ čo iné tímy zúfalo riešia brankársku otázku, Blues majú v tomto ohľade v posledných rokoch len tie najpríjemnejšie starosti. V súčasnosti sa tím spolieha na výkony Briana Elliotta, ktorý už predtým robil kvalitnú dvojku nášmu brankárovi Jaroslavovi Halákovi. „Bluesmani“ majú v zálohe gólmana Allena. Elliott sa veľmi nenápadne predral medzi elitu ligy, jeho aktuálna priemerná úspešnosť zákrokov je 92,2 %.
Brian Elliot (hockey.org)Súvisiace články

• TOP 4 hokejisti NHL s najväčším počtom výmien

• TOP 5 hokejistov švajčiarskej ligy s predpokladmi na NHL

Komentáre

Pin It