TOP 5 hokejistov švajčiarskej ligy s predpokladmi na NHL

Európske hokejové ligy bývajú často pôsobiskom hráčov, ktorí buď hokejovo dosluhujú alebo sa nedokázali presadiť v najprestížnejšej lige sveta NHL. Napríklad táto pätica mala veľké predpoklady na NHL, no momentálne sú ozdobami švajčiarskej ligy.

5. Bud Holloway, SC Bern

(pravý krídelník, 27 rokov)

Alebo tiež George Holloway tretí prišiel do švajčiarskej NLA počas minulého leta. Kanadský rodák predtým pôsobil vo Švédsku v tíme Skellefteå, kde bol jednou z ústredných postáv výborného hokejového predstavenia, počas ktorého získal dva majstrovské tituly. Je jedným z dvoch hráčov v histórii SHL, ktorý nazbieral viac ako 70 kanadských bodov, čo sa mu podarilo v sezóne 2012/13 zápisom 71 bodov.

Bud Holloway (srf.ch)4. Leonardo Genoni, HC Davos

(brankár, 27 rokov)

Švajčiarsky brankár, ktorý je charakteristický najmä ohromnou bojovnosťou a chytaním na štýl „motýlika“. Z dlhodobého hľadiska jeden z najlepších a najkonzistentnejších gólmanov domácej súťaže je základným kameňom úspechu Davosu aj v tejto sezóne. Už ôsmu v rade, pričom všetky strávil práve v Davose, drží svoju úspešnosť zákrokov nepretržite nad 90 % a priemer inkasovaných gólov pod 3 na zápas, čo len dokazuje jeho kvality.

Leonardo Genoni (hockeyfans.ch)3. Roman Wick, SC Zürich

(pravý krídelník, 29 rokov)

Elitný krídelník úradujúceho švajčiarskeho majstra už mal možnosť okúsiť na pár zápasov NHL v drese Ottawy Senators. Väčšiu časť sezóny 2010/11 však strávil na farme v Binghamtone, a tak sa vrátil domov, kde za tých pár sezón vyrástol v skutočne kvalitného hokejistu. Navyše, v súčasnosti sa nachádza v najproduktívnejšom hokejovom veku a do karát mu nahráva aj fakt, že jeho Zürich veľmi dobre vykročil za obhajobou titulu.

Roman Wick (srf.ch)2. Lino Martschini, EV Zug

(pravý krídelník, 22 rokov)

Minulá sezóna elitnému tímu a pravidelnému účastníkovi play-off veľmi nevyšla. Zásadným problémom bola v tej dobe najmä brankárska otázka. Túto sezónu sa už tím zo stredného Švajčiarska vrátil tam, kam patrí a nemalú zásluhu na tom má aj jeden z veľkých talentov švajčiarskeho hokeja. Rýchly krídelník už v 22 rokoch ťahá celý tím dopredu a dokonca bol v základnej časti druhým najlepším hráčom v bodovaní tímu. Nevýhodou v jeho prípade aj napriek technickým dispozíciám môže byť útla postava.

Lino Martschini (eishockey.ch)1.Fredrik Pettersson, Lugano

(pravý krídelník, 29 rokov)

Suverénny víťaz bodovania základnej časti a zďaleka najlepší strelec tejto časti sezóny zažíva po miernych útrapách v Kontinentálnej hokejovej lige skutočný rozkvet. Švédsky strelec, ktorý má vo vizitke hokejových schopností zapísaný výborný forčeking a tvrdú strelu, oživil nádejnú kariéru a uvidíme, čo mu prinesie budúcnosť.

EISHOCKEY, NATIONAL LEAGUE A, NATIONALLIGA A, NLA, LNA, HOCKEY SUR GLACE, MEISTERSCHAFT, QUALIFIKATION, SAISON 2014/15, HC LUGANO, HCL, ZSC LIONS, ZSC,O tvrdosti Petterssenovej strely vie už aj hŕstka kanadských hokejových nadšencov. Bol to totiž práve on, kto rozhodol nájazdy týchto dvoch rivalov vo štvrťfinále MS v roku 2013.

Súvisiace články

• Hokejový maratón: 4220 gólov za 250 hodín!

• 11 najvernejších hokejových legiend

Komentáre

Pin It