TOP 5 futbalistov s perfektnou kondíciou

Futbal je neustále rýchlejší a atletickejší, takže kondícia na vysokej úrovni je nevyhnutná. Ktorí futbalisti sa preslávili v posledným rokoch špičkovou kondíciou?

5. Dani Alves

Brazílsky obranca FC Barcelona zaznamenal pred pár rokmi 276 prihrávok v rámci Ligy majstrov, čím ovládol túto štatistiku a k najlepším patril aj v španielskej lige. Znamená to, že popri defenzívnej práci v obrovskej miere dopĺňa ofenzívu, načo je potrebná perfektná kondícia. Neustále šprintuje dopredu a dozadu ako „motorová myš“. V súčasnosti ho už zranenia a vek viac brzdia, ale ešte nedávno patril k hráčom s takmer nevyčerpateľnou kondíciou. Vyslúžil si prezývku Sonic podľa šprintujúcej postavičky z videohry.

Dani Albes (foci-live.hu)4. Dirk Kuyt

Holanďan má už najlepšie roky za sebou a na MS v Brazílii patril k najstarším hráčom, momentálne má 34 rokov. Napriek tomu nabehal v priemere takmer 12 kilometrov. Pri pohľade na jeho hru máte pocit akoby neustále utekal po celom ihrisku. Pred pár dňami oznámil ukončenie reprezentačnej kariéry, no stále dokáže narobiť vietor vo Fenerbachce Istanbul. Aj vďaka slávnym rokom v FC Liverpool si vyslúžil prezývku Mr. Duracell Bunny.

Dirk Kuyt (djyimg.com)3. Paul Pogba

Zlatý chlapec európskeho futbalu a Juventusu Turín odohral spomedzi hráčov mladších ako 23 rokov za posledných 15 mesiacov najviac stretnutí, a to bez veľkých zdravotných problémov. Patrí k najväčším talentom európskeho futbalu a vyrastá z neho legendárny záložník. Skvelú kondíciu dopĺňa úspešnými rozhodnutiami a výborným futbalovým myslením. Uvidíme, kam to dotiahne.

Paul Pogba (bleacherreport.net)2. César Azpilicueta

Krajný obranca Chelsea Londýn a španielskej reprezentácie síce nemá postavu ako Ronaldo či Balotelli, a neukazuje pózy na plagátoch, ale napriek tomu sa pýši obrovským nasadením, pracovitosťou a kondíciou. Počas dvoch sezón v Chelsea vynechal iba 51 minút, i keď hrá často cez nohu na neprirodzenejšej strane ihriska. Pridáva k tomu nebezpečne dlhé vhadzovania a presné centre. Na svoju útlu postavu má naozaj poriadnu kondíciu, silu a zdravotnú spôsobilosť.

Azpilicueta (football365.com)1. Cristiano Ronaldo 

Ak si spomeniete na jeho poklusy smerom do obrany, tak mávnete rukou, že určite nie je hráčom s najlepšou kondíciou, navyše často je zranený. Lenže Portugalčan odohral počas kariéry medzi každým jeho zranením v priemere približne 150 zápasov a až v posledných rokoch sa počet zdravotných problémov zvyšuje. Spomedzi futbalistov má najvyhľadávanejšiu postavu. Má stehná „ako krava“ a strieľa ako z dela. Je dokázané, že vyskakuje o 7 centimetrov vyššie ako priemerný hráč NBA a šprintuje v sezóne o 900-krát viac ako olympijský šprintér atď. Ronaldo je jednoducho dosiaľ najlepším spojením rýchlosti, vytrvalosti, sily a ohybnosti do takmer dokonalého futbalového tela. Presne toto funguje v dnešnom modernom futbale.

(rb)

Súvisiace články

• TOP 20 najlepších futbalistov v dejinách Premier League

• TOP 5 najvyšších futbalistov

Komentáre

Pin It