TOP 5 najvyšších futbalistov

„Si vysoký ako basketbalista“, hovorieva sa. Lenže ľudských „obrov“ nájdeme aj vo svete futbalu, i keď pri súčasnom atletickom, rýchlom a obratnom spôsobe hry to nemajú jednoduché. Najznámejšími futbalovými dlháňmi sú útočníci Peter Crouch či donedávna Jan Koller, ale aj im chýba pár centimetrov k najvyšším z najvyšších. Pozrite si rebríček 5 najvyšších futbalistov.

5. Tor Hogne Aaroy (Nórsko, 204 centimetrov)

Skúsený 37-ročný útočník momentálne pôsobí v najvyššej domácej súťaži. Asi vás to neprekvapí, je výborným hlavičkárom. 🙂

Tor Hogne Aaroy (rbnett.no)4. Yang Changpeng (Čína, 205 centimetrov)

Čínsky dlháň absolvoval v roku 2006 mesačnú skúšku v Boltone Wanderers, ale do Premier League sa nedostal. Vyslúžil si však prezývku „čínsky Peter Crouch“. Vysoký útočník momentálne pôsobí v domácej najvyššej súťaži.

Vpravo vysoký Changpeng (wordpress.com)3. Vanja Iveša (Chorvátsko, 206 centimetrov)

Tretí najvyšší futbalista má chorvátske korene, no pôsobil aj v Austrálii či Turecku. Momentálne chytá vysoké lopty v druhej najvyššej tureckej súťaži.

Vanja Iveša (sporteology.com)2. Paul Millar (Škótsko, 207 centimetrov)

Tento „do neba“ vysoký útočník strieľa góly v nižších britských súťažiach. Popritom pracuje na plný úväzok ako hasič.

Paul Millar v akcii (photobucket.com)1. Kristof Van Hout (Belgicko, 208 centimetrov)

Oficiálne najvyšším brankárom i futbalistom na našej planéte je belgický gólman Kristof Van Hout. V minulosti pôsobil najmä v belgickej najvyššej súťaži. Momentálne si oblieka dres indického klubu Delhi Dynamos a jeho spoluhráčom je slávny Alessandro Del Piero.

Kristof Van Hout (weltsport.net)(rb)

Súvisiace články

• TOP 10 futbalových strelcov za posledných 5 rokov

• TOP 5 najvyšších basketbalistov v histórii NBA

Komentáre

Pin It