TOP 3 útočné páry v histórii Premier League

Hoci v súčasnosti tréneri častejšie volia rozostavenie s jedným hrotovým útočníkom, nájdu sa aj útočné dvojice, ktoré naháňajú obrancom strach. Ktoré útočné tandemy boli v histórii Premier League najobávanejšie ?

3. Luis Suárez a Daniel Sturridge (FC Liverpool)

Úspešné liverpoolske duo nastrieľalo dohromady 53 gólov v minulej sezóne. Uruguajec získal Zlatú kopačku za 31 zásahov a ostatných 22 nastrieľal Angličan. Na ihrisku vždy vedeli , kde sa nachádza ten druhý a obrancovia zase nevedeli, na koho sa majú skôr sústrediť. Liverpoolske duo zdobila hlavne rýchlosť, obratnosť, šikovnosť a efektivita streľby. Na Anfield Road zostal už len Sturridge, ktorého dlhodobo trápilo zranenie, no a Suaréz odišiel v lete do Barcelony za 75 miliónov britských libier.

Luis Suaréz a Daniel Sturridge (standard.co.uk)2. Thierry Henry a Dennis Bergkamp (Arsenal Londýn)

Kto by si nepamätal slávne arsenalske duo Henry – Bergkamp. Pod trénerom Arsénom Wengerom nastrieľali neuveriteľných 200 gólov za 6 sezón. Boli veľmi dobre technicky vybavení a mentálne odolní. Gólovo sa viac presadzoval Francúz, Holanďan sa viac staral o zásobovanie finálnymi prihrávkami.

Thierry Henry a Dennis Bergkamp (gunnerstown.com)1. Dwight Yorke a Andy Cole (Manchester United)

Za najlepší útočný pár v histórii Premier League môžeme právom označiť Dwighta Yorka a Andyho Cola. Vedeli sa vždy dokonale doplniť a zladiť najlepšie prednosti. Už vo svojej druhej sezóne dokázali nastrieľať spolu 53 gólov a aj nasledujúce dva ročníky sa im nesmierne darilo. Sir Alex Ferguson mal vždy čuch na skvelých útočníkov.

Dwight Yorke a Andy Cole (nemzetisport.hu)Súvisiace články

• 5 rekordov Thierryho Henryho, ktoré nikto neprekoná

• TOP 10 futbalových štadiónov roka 2014

Komentáre

Pin It