Rory McIlroy vymieňa Tigera Woodsa na obale hry od EA Sports

Golfová legenda Tiger Woods už nebude hlavnou postavou obľúbenej hry od EA Sports. Tento rok sa totiž fanúšikovia virtuálneho golfu môžu tešiť na hru Rory McIlroy PGA Tour, ktorá vyjde podľa očakávania už v júni 2015. Viac ako 25 rokov stará séria obľúbenej hry (od roku 1990) prvýkrát od roku 1998 (Tiger Woods PGA Tour 99) zmení názov. Túto čerstvú novinku oznámilo Electronic Arts Inc. v pondelok, keď oficiálne predstavilo obal tohtoročnej novinky. Samotný McIlroy, ktorý v súčasnosti patrí medzi najlepších golfistov sveta a je suverénne svetovou jednotkou, neskrýval nadšenie. „Je to veľká česť. O niečom takomto som skutočne ani len nesníval,“ priznal v jednom z rozhovorov rodák zo severoírskeho Hollywoodu.

Rory McIlroy PGA Tour cover (businessinsider.com)EA Sports, ktoré sa podieľa na výrobe tejto obľúbenej hry sa pritom posledné roky spoliehalo na známu značku v podobe Tigera Woodsa, ktorý však posledné roky ani zďaleka nepatrí medzi hlavné osobnosti svetového golfu. V roku 2013 sa EA Sports dokonca rozhodlo po dlhoročnej spolupráci s rodákom z kalifornského Cypressu ukončiť vzájomnú spoluprácu.

Rory McIlroy PGA Tour (vg247.com)Tohtoročná séria vyjde podľa oficiálnej správy EA Sports iba na next-gen konzolách (Xbox One a PlayStation 4).

Súvisiace články

• V Česku otvorili prvé futbalgolfové ihrisko!

• 7 športovcov s vlastnou reštauráciou

Komentáre

Pin It