7 športovcov s vlastnou reštauráciou

1. John Elway

Bývalý americký futbalista a súčasný generálny riaditeľ i výkonný viceprezident Denveru Broncos z NFL vlastní viaceré reštaurácie.

2. Charles Oakley

Bývalý americký basketbalista, ktorý hrával za Chicago Bulls, New York Knicks, Toronto Raptors, Washington Wizards a Houston Rockets, má naozaj špeciálnu reštauráciu. Pohybuje sa na kolesách, nazýva sa „Oakley’s Food Truck“ a najčastejšie ju stretnete v New Yorku. Ponúka napríklad slávne a chutné morčacie karbonátky. Oakley sa zároveň snaží o vytvorenie vlastnej kuchárskej šou.

3. Michael Jordan

Je považovaný za najlepšieho basketbalistu všetkých čias a každý sa môže najesť priamo v jeho reštaurácii. Viacero reštaurácií nesie jeho meno, ale najvýznamnejšou je tá, ktorú vlastní v New Yorku. Volá sa „Michael Jordan’s Steakhouse“.

4. Chris Chelios

Legendárny americký hokejový obranca pracuje ako generálny riaditeľ a výkonný poradca Detroitu Red Wings. V NHL hral za Montreal Canadiens, Chicago Blackhawks, Detroit Red Wings a Atlantu Trashers. Popri povinnostiach pri vedení „červených krídiel“ vlastní podniky s názvom „Cheli’s  Chili Bar“ na dvoch miestach v Miami, jeden v Detroite a ďalší v Dearborne. Zameriava sa na predjedlá, sendviče, no a samozrejme, čili.

Chris Chelios (chelischilibar.com)5. Arnold Palmer

Bývalý americký golfista, jeden z najlepších hráčov v histórii golfu, prezývaný „The King“. Jeho pohostinná reštaurácia má úžasný erb s nápisom: „Je to viac ako len o dobrom jedle. Všetko je to o dobrom živote.“

6. Greg Norman

Bývalá dlhoročná svetová golfová jednotka (331 týždňov, 1980-1990)  má špeciálnu reštauráciu vyzdobenú umeleckými dielami domorodcov. V USA ponúka to najlepšie z austrálskej kuchyne.

7. Wayne Gretzky

Široko-ďaleko známy ako najlepší hokejista všetkých čias, má za sebou 20 sezón v NHL a nosí so sebou prezývku „The Great One“. Jeho reštaurácia sa nazýva Wayne Gretzky’s 99 a sídli v Toronte. Reštaurácia je zároveň múzeom slávneho hokejistu, keďže tu vystavuje svoje ocenenia a úspechy.

Wayne Gretzky (ballparkchasers.com)

Súvisiace články

• Hudobný vkus 10 hviezdnych futbalistov

• 31 netradičných Guinessových svetových rekordov

Komentáre

Pin It