8 najmladších futbalových kapitánov

Byť kapitánom klubu alebo reprezentácie je obrovskou cťou i veľkou zodpovednosťou. Príklady z minulosti ale dokazujú, že aj mladé uchá môžu byť pravými lídrami. Pozrite si 8 najmladších futbalových kapitánov.

1. Lee Barry Cattermole debutoval v decembri 2005 v prvom tíme Middlesbrough. Už o pol roka sa stal najmladším kapitánom v zápase proti Fulhamu. Vtedy mal len 18 rokov a 47 dní.

Lee Barry Cattermole (en.wikipedia.org)

2. Španielsky futbalový útočník Fernando Torres odštartoval kariéru v klube Atlético Madrid. Ako 19-ročný sa stal najmladším kapitánom madridského tímu, neskôr žiaril najmä v drese Liverpoolu. Aktuálne po tri a pol ročnom trápení v Chelsea Londýn odišiel na hosťovanie do talianskeho klubu AC Miláno. Stan sa z neho ešte niekedy strelec alebo rešpektovaný kapitán?

Fernando Torres s kapitánskou páskou na ruke za Atlético Madrid (sportspapa.com)

3. Raymond Colin Wilkins začal svoju kariéru ako 17-ročný v londýnskej Chelsea. Stálicou tímu sa stal v roku 1974 pod vedením trénera Eddieho McCreadieho. O rok neskôr po vypadnutí „The Blues“ z prvej ligy a odchode viacerých opôr tímu ho vymenovali za kapitána „londýnčanov“ vo veku 18 rokov.

Ray Wilkins (mirror.co.uk)

4. Stredopoliar Aaron Ramsey je ďalším mladým mužom s „céčkom“ na ruke. Už vo veku 20 rokov sa stal historicky najmladším kapitánom národného tímu z Walesu. Vymenoval ho tréner Gary Speed. Ramsey je v súčasnosti ťahúňom Arsenalu Londýn v anglickej Premier League.

Aaron Ramsey ako kapitán Walesu (m.sepakbola.com)

5. Angličan Barry Venison podpísal profesionálnu zmluvu so Sunderlandom v roku 1981 vo veku 17 rokov. Jeho úspešná kariéra rástla rýchlo a na jeseň v roku 1985 hrdo viedol tím ako kapitán v zápase proti Norwich City vo finále ligového pohára. Vtedy mal len 20 rokov.

Barry Venison (joe.ie)

6. Anglický stredopoliar Nigel Reo-Coker  sa stal veľmi skoro kapitánom klubu Wimbledon, ktorý ho vychoval. Post oficiálneho lídra zastával už vo veku 19 rokov. Veľmi skoro ale zmenil svoj klub za West Ham United, kde odohral vyše 100 stretnutí. Od roku 2013 hrá vo Vancouveri Whitecaps.

Nigel Reo-Coker (bbc.co.uk)

7. Legendárny Angličan Bobby Moore sa stal kapitánom národného mužstva už rok po svojom debute vo veku 18 rokov. O niekoľko rokov neskôr priviedol Anglicko k jedinému titulu majstrov sveta z roku 1966.

Bobby Moore (standard.co.uk)

8. Na záver je tu Francúz Mamadou Sakho, najmladší kapitán zo všetkých vymenovaných futbalistov. Už vo veku 17 rokov ho povolali do prvého tímu Paríž Saint-Germain. Počas svojho ligového debutu sa stal najmladším kapitánom v histórii prvej francúzkej ligy. Vtedy mal len 17 rokov a 8 mesiacov. Momentálne pôsobí v anglickom klube FC Liverpool, kde je spoluhráčom i konkurentom nášho Martina Škrteľa.

Mamadou Sakho (francesoir.fr)

(kp)

Súvisiace články:

• TOP 10 futbalistov bez zmluvy

• TOP 5 najsledovanejších futbalových klubov na Twitteri

Komentáre

Pin It