TOP 5 najsledovanejších futbalových klubov na Twitteri

Sociálne siete sú veľkým fenoménom a futbal je ním ešte dlhšie. Pozrite si rebríček najsledovanejších futbalových klubov na Twitteri.

Vtáčí pohľad na futbalový zápas medzi Anglickom a Talianksom (yahoo.com)5. Galatasaray Istanbul (Turecko) – 4,03 milióna

4. Chelsea Londýn (Anglicko) – 4,25 milióna

3. Arsenal Londýn (Anglicko) – 4,31 milióna

1. Real Madrid (Španielsko) – 12,4 milióna

1. FC Barcelona (Španielsko) – 12,4 milióna

Veľkí rivali zo Španielska spolu súperia aj na sociálnych sieťach. Viacnásobný náskok pred ostatnými majú aj vďaka najväčšej koncentrácii hviezd, veď spomeňme len mená ako Ronaldo, Bale, Benzema, Casillas, Kroos či na druhej strane Messi, Neymar, Suárez alebo Iniesta. Ak by sme sa pozreli aj na neanglické verzie, tak dianie v týchto kluboch sleduje ešte viac ľudí. Napríklad pri FC Barcelona to predstavuje spolu viac ako 25 miliónov podporovateľov.

Dresy Arsenalu v sezóne 2014-15 (footyheadlines.com)Pomyselný bronz získava Arsenal, ktorý si vybudoval túto pozíciu aj zásluhou skoršej registrácie na Twitteri. Celkovo dominujú tímy z piatich najkvalitnejších európskych líg. Menším prekvapením je turecký Galatasaray, ktorý ale peniazmi prilákal viaceré hviezdy a patrí medzi vlajkové lode tureckého futbalu.

(rb)

Súvisiace články:

• Blížia sa futbalové MS bezdomovcov 

•  TOP 5 najrýchlejších futbalistov

Komentáre

Pin It