Hudobný vkus 10 hviezdnych futbalistov

Futbalové hviezdy sú momentálne na reprezentačných výjazdoch. Počas cestovania možno počúvali svojich obľúbených hudobných interpretov. Aké „pecky“ počúvajú Messi, Ronaldo, Ibrahimovič či Reus?

1. Victor Valdés 

Povráva sa, že tréner Pep Guardiola púšťal v tímovom autobuse FC Barcelona pesničky od kapely Coldplay. Lenže bývalý gólman Kataláncov Victor Valdés má radšej tvrdšie kalibre. Páči sa mu austrálska hard rocková kapela AC/DC a v tesnom závese za ňou sú „tvrďáci“ z Gun N‘ Roses.

Victor Valdés (footballrendersbymadridista.wordpress.com)2. Marco Reus

Ofenzívny tromf Borussie Dortmund má obrovský talent, ale podľa nás o čosi horší hudobných vkus a sluch 🙂 Najradšej má hip-hop alebo R’n’b. Jeho obľúbeným spevákom je dievčenský idol s detskou tvárou, kanadská hviezdička Justin Bieber.

3. MariGötze

Aj strelec zlatého gólu z finále MS 2014 počúva rád Justina Biebera. Nie je to až také prekvapenie, pretože na kanadského interpreta sa podobá a majú podobný vkus s najlepším kamarátom Marcom Reusom. Stredopoliar Bayernu Mníchov obľubuje tiež tvorcov ako Black Eyed Peas, Lil ‚Wayne či Snoop Dog.

Reus a Gotze (noisey.com)4. Wayne Rooney

Kapitán Manchestru United relaxuje pri pesničkách od umelcov ako Bruce Springsteen, Arctic Monkeys či Cat Stevens. Jeho srdcovkou je waleská rocková kapela Stereophonics.

Wayne Rooney (telegraph.co.uk)5. David De Gea 

Španielsky gólman Manchestru United preferuje rock a metal. Pesničky od Avenged Sevenfold či legendárnej Metallicy nechýbajú v jeho výbere. Veľmi rád má tiež pieseň This is the One od skupiny The Stone Roses, ktorá sprevádza „červených diablov“ pri nástupe na ihrisko.

6. Andrés Iniesta

Mozog zo zálohy FC Barcelona fandí anglickej rockovej kapele Kasabian. Viackrát ich pozval do Barcelony i na pivo. Pieseň Club Foot je známa z hry FIFA a pri počúvaní v šatni si ju obľúbili aj spoluhráči.

7. Neymar

Brazílsky klenot je hrdý na svoje korene a má rád domácich interpretov. Ešte v roku 2012 si zatancoval na známy hit, ktorý naspieval brazílsky spevák Michel Teló.

8. Zlatan Ibrahimovič

Sebavedomý Švéd má široký hudobný vkus. Počúva veľa žánrov od rapu, cez rock a hip-hop, až po reggae. Páči sa mu tvorba od jeho krajana, rapera s prezývkou Timbuktu. Vychutnáva si tiež oddychové piesne od speváka Alpha Bondyho z Pobrežia Slonoviny, pretože reggae patrí k jeho najobľúbenejším žánrom. Počúva tiež tradičných interpretov ako Bob Marley či Sting. Zaujímavosťou je, že sa priznal, že pred zápasmi hudbu nepočúva, aby pred súpermi nezmäkol 🙂

Ibrahimovič (mirror.co.uk)9. Lionel Messi

Futbalový čarodejník z Barcelony má rád žáner Cumbia, ktorý pochádza z Južnej Ameriky. Okrem toho je priateľom speváka Sergia Torresa, ktorý o ňom dokonca napísal pieseň s názvom Ôsmy div.

Lionel Messi (bleacherreport.net)10. Cristiano Ronaldo

Portugalčan je futbalovým perfekcionistom a aj v hudbe má rád najúspešnejších interpretov. Phil Collins, Elton John či George Michael, to je jeho šálka kávy. Z pohľadu žánrov má najradšej elektronickú hudbu, napríklad z dielne tvorcov ako Eric Prydz alebo Swedish House Mafia. Neodmietne ani kvalitnú a energickú brazílsku hudbu.

Cristiano Ronaldo (picpicx.com)Súvisiace články

• FOTO: 30 voskových figurín známych športovcov

• VIDEO: 10 najkrajších gólov futbalového roku 2014

Komentáre

Pin It