5 dôvodov k návratu Cristiana Ronalda na Old Trafford

V posledných týždňoch sa v zahraničných médiách špekuluje o ďalších veľkých príchodoch do Manchestru United, vrátane návratu najlepšieho hráča sveta za rok 2013 Cristiana Ronalda.  Hviezdny Portugalčan odišiel zo štadiónu Old Trafford v roku 2009 do Realu Madrid za rekordných 94 miliónov eur. Samotný rodák z ostrova Madeira sa viackrát vyjadril, že budúcnosť spojená s „červenými diablami“ je otvorená. Prečo by sa mal milovaný i nenávidený „CR7“ vrátiť do dresu United?

1. Návrat do „hniezda“ hviezdy

Cristiano Ronaldo je síce odchovancom Sportingu Lisabon, ale  práve v Manchestri United sa zaradil pod vedením Sira Alexa Fergusona k najväčším hviezdam súčasného futbalu. Má tak určitý „dlh“ voči bývalému zamestnávateľovi, ktorý potrebuje hráčov jeho kvalít ako soľ. Fanúšikovia majú tiež na Ronaldove obdobie v United dobré spomienky.

Old Trafford (dailystar-uk.co.uk)2. Nová “Galacticos“ éra

Futbal je zaujímavý aj tým, že na tróne sa striedajú viaceré európske veľkokluby. Minulý rok možno vyvrcholila éra „najhviezdnejšieho“ Realu Madrid, no a United nastúpili na podobnú cestu extrémne drahých posíl. „Biely balet“ si vyslúžil prezývku “Galacticos“ po niekoľkých mamutích nákupoch za prvej “vlády“ klubového prezidenta Florentina Péreza.  Súčasná zostava United sa začína podobať na drahú cestu madridského tímu: Ángel Di María, Wayne Rooney, Robin Van Persie či Radamel Falcao sú zástupcami novej „nablýskanej“ éry. Cristiano Ronaldo by bol ďalšou žiarivou časťou do mozaiky „dokonalého“ tímu hviezd.

Louis Van Gaal, vedúci nového začiatku United (trbimg.com) 3. Vzťahy Ronalda v Reale Madrid

Špekulácie o údajnom naštrbení vzťahov Cristiana Ronalda s klubovým prezidentom Florentinom Pérezom po predaji Mesuta Özila, Xabiho Alonsa i Ángela Di Maríu naberajú čoraz reálnejšie kontúry. Pérez, ako zistili aj mnohí bývalí hráči Realu, až tak nedbá na spokojnosť či nespokojnosť hráča, ale skôr na výsledky a peniaze. Jeho tímovú politiku vníma Ronaldo veľmi negatívne. V kabíne tiež nie je všetko stopercentné. Portugalčan predviedol menšie konflikty so spoluhráčmi Sergiom Ramosom či Arbeloom. Odľahčene by sme mohli dodať, že kabína „bieleho baletu“ je už príliš malá na veľké egá niektorých hviezd.

Pérez a Ronaldo (marca.com) 4. Posledný veľký kontrakt?

Aj Ronaldove hviezdne časy jedného dňa skončia. V 29-rokoch už nemá veľký zmysel výlet do úplne novej ligy, i keď napríklad francúzsky PSG alebo nemecký Bayern Mníchov by ho dokázali zaplatiť. Pravdepodobnejšie je, že Ronaldo zamieri práve do Anglicka, kde to už pozná. Má ideálny vek na podpísanie rekordného dlhodobého kontraktu.

CR7 (Real Madrid)5. Nedokončená práca v Premier League a nová výzva

V španielskej lige láme Ronaldo jeden rekord za druhým a spolu s Messim je najlepším hráčom súťaže. Ale potvrdil by to aj v anglickej Premier League? Najvyššia anglická súťaž je fyzicky náročnejšia, divácky sledovanejšia, rozhodcovia sú prísnejší, konkurencia je väčšia a zápasy sú vyrovnanejšie. Pre „nagelovanú“ hviezdu by to bola nová veľká výzva.

Cristiano Ronaldo 2008 (grmdaily.com)Súvisiace články

• Koľko dostali TOP futbalové kluby za TV práva?

• Jedálny lístok futbalistov Barcelony

Komentáre

Pin It