TOP 5 hokejistov KHL s predpokladmi na NHL

Ruská nadnárodná súťaž známa pod názvom KHL nie je len záchranným kolesom pre hokejistov, ktorí sa nepresadili v zámorí. KHL-ka je aj významnou európskou liahňou, v ktorej sa rodia a vychovávajú veľké talenty. Nasledujúcich 5 hokejistov pôsobí v KHL, no má potenciál na hviezdnu kariéru v prestížnejšej NHL.

5. Erik Gustafsson, Avangard Omsk (obranca, 26 rokov)
Tento 26-ročný švédsky obranca v najlepších rokoch už v zámorí pôsobil, no počas viacerých rokov sa nestal stabilnou súčasťou Philadelphie Flyers. Do Európy sa vrátil len pred touto sezónou. Vzhľadom na jeho výkony v KHL predpokladáme, že tento veľmi nadaný a obojstranný bek, ktorý na ľade pravidelne zvláda vysoké porcie času, sa ešte vráti na skusy do NHL. S Omskom podpísal len ročnú zmluvu, takže po skončení sezóny bude voľný.

4. Alexander Lazušin, Dinamo Moskva (brankár, 26 rokov)

Najprv chytal menej a bol mierne v tieni dlhodobej jednotky Dinama Alexandra Jeromienka. V aktuálnom play-off ho ale vytlačil z postu jednotky. Štatistiky mal lepšie a po rokoch predierania ukázal, čo v ňom naozaj je. V posledných dvoch rokoch sa jeho úspešnosť zákrokov stabilne pohybuje nad 93 %, v aktuálnej sezóne je v tomto ukazovateli na prvom mieste KHL. Ak mu to vydrží, môže sa zaradiť medzi európskych brankárov, ktorí sa dostali do NHL až vo vyššom veku.

Alexander Lazušin (khl.ru)3. Jonas Enlund, Sibir Novosibirsk (krídelník, 27 rokov)

Novosibirsk zažil vôbec najlepšiu sezónu v rámci KHL, podobne ako Jonas Enlund. Fínsky krídelník nazbieral v 52 zápasoch 45 bodov.

Jonas Enlund (yle.fi)2. Nikita Zajcev, CSKA Moskva (obranca, 23 rokov)

V povahe mnohých ruských hokejistov je základnou črtou dravosť. Aj preto ruskí obrancovia často zbierajú veľa kanadských bodov a hrajú ofenzívne. Rovnakým prípadom je tento oporný obranný bod slávneho CSKA Moskva. Vo veku 23 rokov skončil základnú časť ako štvrtý v plus/mínus hodnotení (+ 27) a ako deviaty v produktivite obrancov (12 + 20).

Nikita Zajcev (hockeyvips.com)1.Vadim Šipačov, SKA Petrohrad (center, 28 rokov)

Na prvý pohľad je možno trochu v tieni lesklejších „prvkov“ kádra bohatierskeho klubu, teda v tieni Kovalčuka, Tichonova alebo Panarina. V útoku či držaní puku ale nezaostáva za hviezdnymi kolegami. Základnú časť ukončil ako štrnásty najproduktívnejší hráč a tretí najlepší nahrávač.
Vadim Shipachyov (rds.ca)Súvisiace články

• Opustí KHL až 7 tímov?

• 11 najvernejších hokejových legiend

Komentáre

Pin It