ZÁBAVA: Brankár Howard ministrom či záchrancom Titanicu

Americká futbalová reprezentácia síce opustila majstrovstvá sveta po osemfinálovej prehre s Belgickom (1:2 po predĺžení), ale ich brankár Tim Howard sa stal doslova národným hrdinom. Pripísal si rekordných 16 zákrokov.

Tim Howard (coolwallpaperhd.us)

Bol to najlepší výkon amerického brankára od roku 1981, keď sa herec Sylvester Stallone predviedol ako gólman vo filme Útek za víťazstvom,“ humorne komentoval výkon Howarda denník Daily Mail. Hráčovi Evertonu z anglickej najvyššej súťaže zablahoželali cez telefón aj americký prezident Barack Obama a minister obrany Chuck Hagel.

Na internete sa dokonca objavili dve zaujímavé petície. Jedna navrhuje premenovanie Národného letiska Ronalda Reagana vo Washingtone na Národné letisko Tima Howarda. Druhá petícia sa snaží o to, aby sa stal americký hrdina ministrom obrany.

Futbalový šampionát pobláznil celé USA a mal rekordnú sledovanosť. Americkí fanúšikovia tiež nakúpili najviac leteniek priamo do Brazílie. Narastajúcu popularitu Howarda a futbalu za veľkou mlákou potvrdzujú aj nasledujúce zábavné fotomontáže 🙂

(rb)

 

Komentáre

Pin It