WIMBLEDON: Nadal a Rosol ukázali futbal, organizátori „megarýchlosť“

Na centrálnom kurte vo Wimbledone sa vo štvrtok odohral mimoriadne sledovaný zápas 2. kola mužskej dvojhry medzi nasadenou dvojkou Španielom Rafaelom Nadalom a Čechom Lukášom Rosolom (3:1 na sety). Pred dvoma rokmi český tenista vyradil španielsku hviezdu v rovnakej fáze slávneho Grand Slamu. „Rafa“ síce opäť prehral prvý set, podobne ako v prvom kole s napokon vyradeným Slovákom Martinom Kližanom, no opäť predviedol aj obrovskú dávku bojovnosti.

Rafael Nadal (ibtimes.co.uk)

Nadalov strýko a tréner v jednej osobe Toni tvrdí, že jeho zverenec je v súčasnosti psychicky silnejší a nemá problémy s kolenami ako pred dvoma rokmi. Na Wimbledone je potrebné pomerne často hrať nízke údery so zohnutými kolenami.

Španielsko-český duel druhého kola Wimbledonu priniesol viaceré zaujímavé výmeny. Pozrite si obrovskú bojovnosť a radosť z víťazstva u Rafaela Nadala, ale aj futbalové zručnosti oboch tenistov.

Prvé dve kolá zvládli pomerne bez problémov aj ďalší favoriti ako Djokovič, Federer či Murray. Šikovnosť ukázali aj organizátori, ktorí pri daždi takto rýchlo zakryli centrálny kurt.

(rb)

Komentáre

Pin It