Nedeľný zápas NHL tímov Vancouver Canucks a Calgary Flames mal pred koncom 2. tretiny nepríjemný záver, po ktorom ostali diváci a hráči len nemo civieť.

Švédsky útočník na nosítkach. (bleacherreport.com)

Daniel Sedin spolu so svojim bratom jednovaječným dvojčaťom Henrikom hrajú za Vancouver už niekoľko rokov. Daniel ma na konte za túto sezónu  13 gólov a 27 asistencií v 63 zápasoch. Je to skúsený hráč, no na to, čo sa udialo v nedeľňajšom zápase, len tak ľahko nezabudne.

Sedin v prvej tretine zápasu strelil dva góly, no neskôr sa mu ušlo nepeknej odmeny. Hráč bol počas druhej tretiny nepríjemne zranený. Kanaďan Paul Byron z tímu Calgary, si to nakorčuľoval priamo na Daniela, ktorého postrčil pri honbe za pukom a ten nešťastne narazil hlavou do plexiskla. Po náraze ostal Sedin nehybne ležať na ľadovej ploche. Vedľa Sedina sa však odohrávala medzi hráčmi oboch tímov mela. Ani oni, ani rozhodcovia si hodnú chvíľu nevšimli, že hráč Vancouveru leží na zemi. Dvaja ďalší rozhodcovia však postrehli, že s hráčom nie je niečo v poriadku a odpískali prestávku. Na ľadovú plochu okamžite vyštartoval tréner Vancouveru a po pár sekundách dal signál pre nosítka. Na ploche sa zbehli zdravotníci aj členovia tímu. Minúty ubiehali a diváci šokovane hľadeli na scénu, ktorá sa im odohrávali pred očami. Danielov brat Henrik len bezradne krútil hlavou a určite mal o svojho brata veľké obavy. Nakoniec Daniela odviezli do nemocnice.

Sedin hovorí: „Bol som vystrašený, pretože som cítil, že niečo nie je v poriadku. Udrel som si hlavu o plexisklo a spadol som, a keď som chcel pohnúť hlavou nešlo to. Nemohol som sa postaviť z ľadu.“ Našťastie sa tento švédsky útočník zo zranenia hlavy rýchlo pozviechal: „Bolo to strašidelné, ale šiel som do nemocnice a všetko vyzerá byť v poriadku. Cítim sa už dobre.“

Byron dostal 5 minútový trest a následne stopku do konca zápasu za narazenie protihráča. Hráč dodal, že jeho úmyslom nebolo protihráča zraniť a vyjadril ľútosť nad tým čo sa stalo. Zápas nakoniec vyhral Vancouver 5:1.