VIDEO: Španielski futbalisti dostali lietadlo s fanúšikmi!

V týchto dňoch nám nad hlavami lieta 32 futbalových reprezentácií, ktoré sa presúvajú do prípravných kempov alebo už priamo do dejiska blížiaceho sa futbalového šampionátu v Brazílii. Niektoré národné výbery dostali na cestovanie špeciálne umelecky upravené lietadlá. Zatiaľ zrejme vyhráva brazílsky stroj Boeing 737, ktorý je ozdobený  tvárami rôznej farby a s rôznym oblečením, čo má symbolizovať rôznorodú brazílsku kultúru.

Lietadlo Scolariho tímu zhora (designboom.com)

Najnovšie predstavili svoj dopravný prostriedok aj španielski reprezentanti, ktorí na začiatku týždňa odleteli na prípravu do USA a následne 8. júna pocestujú do Brazílie. Úradujúci majstri sveta i Európy dostali špeciálne upravený Airbus A330 so zobrazením fanúšikov na zadnej časti lietadla.

Prípravy na MS v Brazílii sprevádza aj súboj leteckých spoločností, výrobcov lietadiel či umelcov a dizajnérov. Lietadlá sú totiž dôležitou súčasťou celého šampionátu, ktorý sa začína 12. júna a hrá sa až v 12 mestách. V lietadle sa tiež oslavuje zisk titulu majstra sveta pri ceste domov, napríklad takto oslavovali práve Španieli pred štyrmi rokmi:

Andres Iniesta of Spain lifts the World Cup trophy as he celebrates winning the World Cup final against Holland

(rb)

Komentáre

Pin It