VIDEO: KĽDR oklamala fanúšikov, futbalisti vraj postúpili zo skupiny!

Severokórejská televízia v jednom zo svojich spravodajských blokov oznámila, že ich futbalová reprezentácia postúpila zo skupiny do vyraďovacej fázy MS. V osemfinále si vraj zahrajú proti Portugalsku, ktoré ale v skutočnosti skončilo v základnej skupine a Severná Kórea (KĽDR) sa dokonca na šampionát ani nekvalifikovala.

Futbalisti Severnej Kórei (dailymaverick.co.za)Severná Kórea (KĽDR) je totalitným štátom, kde majú úrady plnú kontrolu nad médiami, ktoré manipulujú s informáciami. Podľa oficiálnych správ severokórejskej televízie si ich krajina zahrá osemfinále proti Portugalsku. Skupinovú fázu vraj zvládli obdivuhodne, keď suverénne porazili Japonsko 7:0, USA 4:0 a Čínu 2:0. V skutočnosti by takáto skupina nemohla vzniknúť ani teoreticky, keďže by obsahovala až tri družstvá z Ázie.

Televízia v správach ukazála fotky tešiacich sa fanúšikov na tribúnach v Brazílii a politického vodcu krajiny Kim Čong Una, ktorý mal určite veľký vplyv na šírení tejto „vynikajúcej“ informácie svojmu ľudu.

Nie je to prvýkrát, keď si obyvatelia Severnej Kórei myslia, že ich reprezentácia patrí k špičke. Pred štyrmi rokmi počas MS v Juhoafrickej republike ich tím prehral všetky tri skupinové zápasy s Brazíliou 1:2, s Portugalskom 0:7 a s Pobrežím Slonoviny 0:3, ale podľa vtedajších miestnych informácií sa stali majstrami sveta. Áno, je to možné aj v 21. storočí…

(kp)

Komentáre

Pin It