VIDEO: Hluchoslepý fanúšik si vďaka kamarátom vychutnal zápas MS

Carlos je hluchoslepým brazílskym futbalovým fanúšikom, ktorý si vďaka úžasným priateľom vychutnal otvárací duel šampionátu Brazília – Chorvátsko (3:1). Spoločne vymysleli spôsob ako môže nepočujúci a nevidiaci Carlos prežívať stretnutie spolu s nimi tak, aby vedel čo sa na ihrisku deje. Vytvorili malé futbalové ihrisko a inštruktor posunkového jazyka Helio riadil počas zápasu ruky hluchoslepého fanúšika. Kamarátka zase písala Carlosovi na chrbát ďalšie detaily.

Hluchoslepý fanúšik futbalu (yahoo.com)

Pozrite si reakcie Carlosa na vlastný gól Marcela, ale aj na vyrovnávajúci gól Brazílie z kopačky Neymara, ako aj celú prípravu tohto ľudského „projektu“:

http://youtu.be/TK2AgzBBvKw

Podľa informácií New York Daily News má Carlos takzvaný Usherov syndróm, čo je nevyliečiteľná genetická porucha, ktorá vedie k strate zraku i sluchu. Brazílsky fanúšik začal strácať zrak vo veku 14 rokov, keď mu tento syndróm diagnostikovali. „Chceme, aby cítil rovnaké pocity ako ľudia, čo môžu vidieť a počuť,“ povedal jeden z aktérov Helio pre yahoo.com.

Carlos si podobným spôsobom zrejme vychutná všetky duely „kanárikov“ na MS. Inšpirovať sa môžu aj ostatní ľudia s problémami so zrakom či sluchom.

(rb)

Komentáre

Pin It