VIDEO: 8 najšialenejších uhryznutí známych športovcov!

Suárezovo uhryznutie súpera na futbalovom šampionáte šokovalo celý svet, no ani v hokeji, rugby, baseballe či basketbale nie je takéto nešportové správanie žiadnou raritou. Pozrite si osem najšialenejších uhryznutí v histórii športu.

Tysona uhryznutie preslávilo, vpravo herec Charlie Sheen (foxsports.com)

1. BOX: Mike Tyson, 1997

Bývalý boxerský šampión Mike Tyson počas zápasu v ťažkej váhe odhryzol svojmu súperovi Evanderovi  Holyfieldovi časť ušného laloku. Nasledovala diskvalifikácia a odobratie boxerskej licencie. Legendárny „Iron Mike“ spôsobil jeden z najväčších škandálov v histórii boxu.

2. NBA:  Danny Ainge, 1993

V prvom zápase play-off zámorskej basketbalovej súťaže NBA medzi Atlantou Hawks a Bostonom Celtics sa strhla hromadná potýčka, potom čo sa basketbalisti Rollins a Ainge nedovolene atakovali počas hry. V zápale bitky Rollins skoro odhryzol  Aingemu prst, ktorý mu zašívali dvoma stehmi a použili aj tetanovú injekciu.

3. RUGBY: Johan Le Roux, 1994

Juhoafrický hráč rugby Johan Le Roux uhryzol svojho súpera z Nového Zélandu Seana Fitzpatricka do ucha, keď sa na ihrisku strhla mela po bežnej zrážke. Za nešportové správanie mu pozastavili činnosť na 19 mesiacov.

4. NHL: Jarkko Ruutu, 2009

Fínsky hokejový krídelník Jarko Ruutu poprel uhryznutie do palca Adrewa Petersa v zápase NHL medzi Ottawou Senators a Bufallom Sabres. Kamery ho však odhalili a za prešľap ho suspendovali na dve hry, navyše dostal pokutu vo výške 31 700 amerických dolárov.

5. PRIMERA DIVISIÓN: Francisco Gallardo, 2006

Stredopoliar španielskeho futbalového klubu FC Sevilla Francisco Gallardo pohrýzol pri oslave gólu v ligovom stretnutí proti Valladolidu do prirodzenia spoluhráča Josého Antonia Reyesa. Španielska futbalová federácia ho, samozrejme, suspendovala.

6.  NHL: Alex Burrows, 2011

Útočník Vancouveru Canucks Alex Burrows sa „zakusol“ do pravého prsta bostonského centra Patrica Bergerona. Bolo to počas finále play-off NHL v roku 2011. Burrows sa vyhováral, že mu Patrick strčil prst do úst a on ich len zatvoril. Video je však jasným dôkazom opaku.

7. NBA: Miguel Olivo, 2014

Profesionálny basketbalista Miguel Olivo hrajúci za Los Angeles Dodgers sa najprv dostal do potýčky so spoluhráčom Alexom Guerrerom. Týchto dvoch kohútov od seba oddelili, no druhýkrát sa do seba pustili na striedačke. Olivo neudržal nervy na uzde a zanechal odtlačok svojich zubov na uchu spoluhráča. Guerrero musel postúpiť chirurgický zákrok.

8. MS V BRAZÍLII: Luis Suárez, 2010, 2013, 2014

Uruguajský futbalista Luis Suárez predviedol  svoju „kúsaciu techniku“ viackrát, naposledy na MS v Brazílii. Počas kariéry to spravil už tretíkrát.

Prvýkrát sa Juhoameričan zahryzol  do krku protihráča Bakkalu v roku 2010. Vtedy sa ako hráč Ajaxu Amsterdam ospravedlnil a sľúbil, že sa to už nikdy nestane.

Druhýkrát si „pochutnal“ na srbskom obrancovi Branislavovi Ivanovičovi. V roku 2013 ako hráč Liverpoolu svoj skrat oľutoval. Za tento čin dostal stopku na 10 zápasov.

Tretí skrat Suáreza sa zrodil počas MS v Brazílii 2014 v zápase s Talianskom o postup z D-skupiny. Nezvládol nervozitu a zubami sa zahryzol do ramena talianskeho obrancu Chielliniho.

(kp)

Súvisiace články

• TOP 10 futbalových brankárov v roku 2014

• TOP 8 najlepšie platených futbalistov v MLS

Komentáre

Pin It