VIDEO: 13 momentov, keď tenisti vybuchli

Tenis je považovaný za hru džentlmenov, no niekedy stačí jeden nevydarený úder a lietajú triesky. Aj tenisti sú iba ľudia a zbabranie jednoduchého úderu či očividná nespravodlivosť, to dostane do varu nejedného z nich. Svoju zlosť si často vybíjajú búšením rakety o kurt, pričom občas vzniknú skutočne kuriózne momenty. V nasledujúcich videách vám prinášame výber podobných „expertov“, ktorí stratili na kurte nervy.

Australian Open 2013: Ženskej svetovej jednotke, Serene Williamsovej, rupli nervy po nevydarenom forhendovom returne. Za „rozmlátenie“ rakety dostala pokutu 1500 dolárov.

Peking 2013: Tenistky si s podaním Sereny nevedia dať rady a právom je považované za jedno z najlepších na okruhu WTA. Dvojchyba preto Serenu takto vytočí.

http://youtu.be/94F5eJl-5XQ

French Open 2012: Napätie a nervozita by sa dali vo finále grandslamu krájať. Keď vybuchne srbský tenista Novak Djokovič, okrem rakety si to odnesie aj lavička.

Miami 2009: Aj najlepší tenista všetkých čias dokáže občas skaziť jednoduchý forhend. Keď však Federer tresol raketou o zem, všetci zostali šokovaní. Švajčiar je totiž na kurte, aj mimo neho, považovaný za obrovského džentlmena.

http://youtu.be/8YCg9JIIgw8

Šanghaj 2013: Na sieti to Novakovi Djokovičovi nevyšlo. Po skazenom voleji sa aktuálna svetová jednotka poriadne „vybesnila“ na rakete.

http://youtu.be/2er3CmCbJ9I

Charleston 2010: Vo finále turnaja v Južnej Karolíne pochytil Rusku Veru Zvonarevovú po dvojchybe doslova amok…

http://youtu.be/Di2pGJiiSFg

Australian Open 2012: Počítate správne. Cyperský tenista Marcos Baghdatis stihol počas prestávky zmrzačiť až štyri rakety. Následne ho neminula mastná pokuta.

Paríž 2013: „Na každom turnaji, musím rozmlátiť aspoň jednu raketu,“ vyhlasuje na margo ničenia rakiet lotyšský tenista Ernest Gulbis.

http://youtu.be/_iPC6QNOeGk

Madrid 2011: Hoci americký tenista Andy Roddick už zavesil raketu na klinec, počas svojej kariéry ich tiež niekoľko zdevastoval.

http://youtu.be/VOYwc9i94E8

Miami 2008: Michail Južnij to prehnal. Jeho čelo si vyžiadalo počas zápasu aj zopár stehov.

French Open: 2013: Zdá sa, že ruský tenista Michail Južnij sa neskôr aspoň trochu poučil. Tentoraz si vybil hnev na lavičke.

http://youtu.be/wrgKTYIvWCo

Madrid 2013: Rozzúrená bieloruská tenistka mlátila v Madride raketou. Následne sa Azarenková pustila aj do hádky s hlavnou rozhodkyňou.

http://youtu.be/24it-P5BjQQ

Indian Wells 2009: Kto hecoval koho? Fernando Gonzáles svojim majstrovským výkonom pri ničení rakety strhol celé publikum.

(em)

Komentáre

Pin It