FOTO: Tu budú trénovať Brazílčania! Na zakázaný sex ani nepomyslia

Granja Comary

V Brazílii bol v marci odhalený kompletne prestavaný tréningový komplex Granja Comary, ktorý sa nachádza hodinu od metropoly Rio de Janeiro. Tréner brazílčanov Luiz Felipe Scolari sa vyjadril, že komplex hráčom poskytuje oveľa viac, než im dávajú ich vlastné kluby. Staré školiace stredisko bolo pred pár rokmi zbúrané a opätovne prestavané na moderné tréningové centrum. Dvojlôžkové postele nahradili jednolôžkové. Paradoxom je, že jednolôžkové postele pripomínajú pristávacie plochy pre helikoptéry.

Pred pár dňami  vyplávali na povrch informácie o zákaze praktikovať akrobatický sex počas majstrovstiev. Zákaz nariadil tréner brazílskej reprezentácie Scolari. Aby nebol tento 65 ročný pán za úplného kata, povolil hráčom klasický pohlavný styk. Hráči si však musia dávať pozor, aby sa ich posteľné aktivity nezvrhli na akrobatické kúsky. To by mohlo byť pre účastníkov brazílskeho národného tímu nebezpečné a mohli by sa pri radovánkach tohto typu zraniť, čo by samozrejme ohrozilo hlavný Scolariho cieľ a to vyhrať svetové majstrovstvá.

Bude sa ale dať chlapcom sústrediť na hru a nie na zábavu? Tréningový komplex má totiž od skromnosti poriadne ďaleko. Centrum je vybavené 39 jednolôžkovými izbami, s kúpeľňami a posteľami veľkosti „King“ a taktiež televízormi s vysokým rozlíšením. Hráči majú 24 hodín k dispozícii vyškolený personál.  Aby futbalovým kráľom nebolo málo, centrum ponúka aj bazény, jacuzzi, reštauráciu, kaviareň, herňu a v neposlednom rade päť futbalových ihrísk.

Vytvoriť nové zariadenie a všetko vystavať od nuly, bolo výzvou, ako sa vyjadril prezident brazílskej federácie José Maria Marin. Na nové centrum je patrične hrdý. Scolariho hráči sa v centre zhromaždia už 26. mája a nám neostáva iné, len dúfať, že Scolariho nariadenia padnú na úrodnú pôdu a hráči si uprú radovánky, aby si ušetrili energiu pre boj na zelenom poli.

Futbalové majstrovstvá sveta začnú 12. júna 2014. Brazília hostila posledné majstrovstvá sveta v roku 1950. 12 štadiónov v 12 brazílskych mestách je pripravených privítať tie najlepšie futbalové tímy sveta. Budú to piate majstrovstvá sveta vo futbale na brazílskom kontinente.

(k2)

Komentáre

Pin It