Tréner Klinsmann napísal pracovnú ospravedlnenku pre celé USA

Bývalý nemecký futbalový reprezentant a súčasný tréner reprezentácie USA na MS v Brazílii Jűrgen Klinsmann navrhol jednodňovú dovolenku pre celú krajinu. „Červeno-bielo-modrí“ totiž nastúpia v ich poslednom súboji G-skupiny vo štvrtok o 18:00 proti silnému Nemecku. „Amíci“ potrebujú aspoň jeden bod, ak si chcú udržať postupový osud vo vlastných rukách.

Tréner USA Klinsmann (timbers.com)

V Amerike bude počas kľúčového duelu doobedie, takže miestni obyvatelia budú mať pracovné povinnosti. Jűrgen Klinsmann však chce čo najväčšiu podporu a na sociálnu sieť zavesil pracovnú ospravedlnenku pre celú krajinu.

K ospravedlnenke uviedol nasledovné slová: „Prosím ospravedlňte XXX z práce vo štvrtok 26. júna. Chápem, že táto absencia môže znížiť pracovnú produktivitu, ale uisťujem Vás, že je to z dôležitých dôvodov. Národný tím hrá prelomový zápas majstrovstiev sveta proti Nemecku a potrebujeme plnú podporu národa, aby sme sa kvalifikovali do ďalšieho kola. Mimochodom, mali by ste sa zachovať ako dobrý šéf a dať si deň voľna tiež. Do toho USA!

Ospravedlnenka pre všetkých Američanov (twitter.com)

Futbalový šampionát má v USA rekordnú sledovanosť, ktorá prekonala i baseball či finále NBA. Prvý zápas amerických futbalistov na MS s Ghanou (2:1) sledovalo 16 miliónov ľudí, druhé stretnutie proti Portugalsku (2:2) až 25 miliónov televíznych divákov.

Už pred šampionátom odborníci odhadovali nárast záujmu o futbal na americkom trhu. Aj spoločnosti Adidas a Nike výraznejšie zamerali svoju pozornosť na rastúci potenciál amerických futbalových fanúšikov.

(rb)

Komentáre

Pin It