Tour de France v štýle seriálu Game of Thrones

Nedávne neočakávané pády a odstúpenia najväčších favoritov na Tour de France 2014 vytvárajú zábavné špekulácie, že osud jazdcov naplánoval americký fantasy spisovateľ George R.R. Martin. Tento pán je autorom predlohy k populárnemu televíznemu seriálu Game of Thrones, ktorý je známy tým, že nešetrí žiadne hlavné postavy. „Zdá sa, že v okamihu, keď začnete fandiť niektorému z jazdcov, tak skončí,“ povedal francúzsky mäsiar Patrice Néel.

Chris Froome odstupuje z Tour de France (telegraph.co.uk)Niektorí fanúšikovia si pretvorili príbeh Tour de France v štýle seriálu Game of Thrones. Kľúčové postavy a najväčší favoriti Tour de France už „zahynuli“ vo veľmi neočakávaných situáciách. Britký jazdec Christopher Froome sa nevyhol nástrahám ako prvý a po pošmyknutí na klzkom chodníku mu koleso súpera okamžite „odťalo hlavu“.

„Smrť“ si našla aj ďalšieho hlavného hrdinu, španielskeho cyklistu Alberta Contadora, ktorý sa v zasnežených Pyrenejách napil otráveného Gatorade drinku, omdlel a spadol do 120 metrov hlbokej rokliny. Pád ho usmrtil a taktiež ho stál cenné dve minúty v celkovej klasifikácii.

Alberto Contador po odstúpení z Tour de France (telegraph.co.uk)

Objavujú sa neustále nové teórie o ďalších obetiach. Avšak, tento týždeň sa upriamuje pozornosť na tím Belkin, ktorého manažér Richard Plugge údajne vytvoril tajnú alianciu so šéfom tímu Sky Daveom Brailsfordom. Dohodu, samozrejme, vytvorili za prítomnosti vína, tanca a hurónskeho kriku v jednom z francúzskych nevestincov 🙂 Dúfajme, že autori Game of Thrones už ušetria pred „smrťou“ ďalších hlavných hrdinov.

(em)

Komentáre

Pin It