TOP 5 najvtipnejších hokejových mien

Mená sú často len rozlišovacou vizitkou jednotlivých ľudí, avšak niekedy sa nájdu aj také, ktoré daného človeka vystihujú. Výborným hokejovým príkladom je brankár Los Angeles Kings Jonathan Quick, ktorý dokonale spĺňa heslo „omen nomen“, veď patrí k brankárom s najrýchlejšími reakciami. Zaujímavou súčasťou súpisiek bývajú aj hokejisti s vtipnými menami. Pozrite si ich výber.

5. Jordin Tootoo, Kanada, New Jersey Devils

Preslávil sa ako prvý hráč NHL s eskimáckym pôvodom. Nezvyčajnosť vlastného mena zúžitkoval pri pôsobení v Nashville Predators a Detroite Red Wings. Na drese nosil číslo 22, a tak mal meno na drese vlastne dva krát. Dve dvojky sa totiž v angličtine čítajú ako „tootoo“ 🙂

Jordin Tootoo (wikipedia.org)4. Bob Beers, USA, bývalý hráč Bruins, Islanders, Oilers i Lightnings 

Americký zadák sa v najprestížnejšej hokejovej lige sveta objavoval v rozmedzí sezón 1989/90 až 1996/97. Dokopy Beers, ktorý niesol meno obľúbeného chmeľového nápoja (v preklade „pivá“), odohral v NHL 258 zápasov. Dokonca sa pár krát objavil v americkom reprezentačnom výbere na majstrovstvách sveta.

Bob Beers (superskillshockey.com)3. Darren Puppa, Kanada, bývalý brankár Lightnings, Maple Leafs a Sabres

Brankár, ktorý počas kariéry chytal dohromady v troch kluboch. Do NHL ho draftovalo Buffalo Sabres.  Zhruba v polovici kariérnej cesty sa zastavil v Toronte Maple Leafs, odkiaľ si to ale veľmi rýchlo zamieril do Tampy Bay Lightning. Jeho poľutovaniahodné meno prekladať radšej nebudeme. Stačí len povedať, že sa jedná o „živočíšny výlučok“.

Daren Puppa (lightning.nhl.com)2. Luca Cunti, Švajčiarsko, SC Zürich

Hoci sa mu podarilo prejsť draftom najprestížnejšej hokejovej ligy sveta, do NHL sa nikdy neprebojoval. V súčasnosti je tento švajčiarský center oporou úradujúceho majstra domácej ligy, tímu SC Zürich. Jeho meno, ktoré sa používa aj ako označenie ženy ľahkých mravov, tiež nie je vhodné prekladať. Meno a priezvisko si jednoducho nevyberiete, teda aspoň tie prvé v živote.

Luca Cunti (eishockey.ch)1.Harry Dick, Kanada, bývalý hráč Chicaga Blackhawks

Do NHL tento zadák doslova a do písmena iba nazrel v sezóne 1946/47, keď odohral 12 zápasov v drese tímu Chicago Blackhawks. Aj napriek tomu sa navždy zapísal do histórie ligy, hoci pri jeho  mene to môže pôsobiť pohoršujúco. Slušnejšou verziou prekladu sú slová „vták“ alebo „čurák“. Slovo sa často používa aj na urážanie rozhodcov 🙂
Harry Dick (wikia.net)Súvisiace články

• TOP 10 najhorších dresov v histórii NHL

• TOP 4 hokejisti NHL s najväčším počtom výmien

Komentáre

Pin It