TOP 5 najrýchlejších futbalistov

Rýchlosť, presnosť, sila, ohybnosť, atletika. O tom je dnešný moderný futbal. Najrýchlejší hráči akoby behali po atletickom ovále, ibaže nechávajú za sebou nešťastných obrancov a „balíky“ trávy. Ktorí futbalisti sú najrýchlejší? Hľadajte ich medzi ofenzívnymi hviezdami.

5. Cristiano Ronaldo (Real Madrid, Portugalsko)

Jeho atletická postava priťahuje pozornosť obrancov, trénerov, sponzorov i žien. Na tom sa asi zhodneme. Rýchlosť patrí k najväčším zbraniam Ronalda, pričom ju dokáže skombinovať s ďalšími prednosťami. Zároveň je to tak trochu jeho slabina. Po zbytočnom šprinte do útoku sa mu veľmi nechce vracať a ani súperove prečíslenia ho často netrápia. O čo rýchlejšie šprintuje dopredu, o to viac akoby sa šetril smerom dozadu. Ale štatistiky potvrdzujú, že si to môže dovoliť.

http://youtu.be/jbmlXGYaqkU

4. Gareth Bale (Real Madrid, Wales)

Už jeho atletická postava veľa napovedá. Rýchly bol už v anglickom Tottenhame, dvakrát sa stal najlepším hráčom Premier League. Po prestupe do „bieleho baletu“ za 91,2 milióna eur výborne zapadol do nového kolektívu. Síce nedáva toľko gólov ako Ronaldo, ale Real má momentálne zrejme najnebezpečnejšie protiútoky vo svetovom futbale. Treba dodať, že Bale je hráčom momentu a svoju rýchlosť využil naplno práve v kľúčových chvíľach.

http://youtu.be/0qS-OFRYP0Q

3. Antonio Valencia (Manchester United, Ekvádor)

Tento Juhoameričan je možno pre niekoho prekvapením, ale už prekonal aj magickú hranicu 35 km/h. Keď má formu a zdravie, tak pridáva k rýchlosti aj vydarené centre, tvorivé nápady a šikovné strely. „Červení diabli“ si ho poistili pred touto sezónou až do roku 2018.

2. Theo Walcott (Arsenal Londýn, Anglicko)

Anglický mladíček patrí k najväčším talentom svetového futbalu. Zároveň je ale veľkým príkladom toho, že rýchli hráči majú častejšie zdravotné problémy. Potvrdzujú to prakticky všetci futbalisti z nášho rebríčku. Walcott dostal rýchlosť do vienka a prekonal už hranicu 35 km/h, ale pravidelne ho spomaľujú dlhodobé zranenia.   

1. Arjen Robben (Bayern Mníchov, Holandsko)

Suverénne víťazstvo Holandska nad Španielskom (5:1) na MS v Brazílii prinieslo nielen nezabudnuteľný futbal a krásne góly, ale aj rekordný zápis. Dosiahol ho rodený líder Arjen Robben, ktorému namerali rýchlosť 37 km/h. Podarilo sa mu to vo veku 30 rokov. Ofenzívny tromf Bayernu Mníchov zvýšil oproti minulosti aj efektivitu využitia rýchlosti. Zdokonalil načasovanie svojho pohonu, menej „sebčí“ a po fauloch získava veľmi zaujímavé štandardné situácie.

http://youtu.be/3GxX96g3nKU

Ďalšie miesta by si rozdelili títo hráči: Aaron Lennon, Franck Ribéry, Lionel Messi, Alexis Sánchez, Ángel Di María, Wayne Rooney, Pierre-Emerick Aubameyang, Jonathan Biabiany, Darijo Srna, Joffre Guerron, Marvell Wynne, Ryo Miyaichi, Victor Ibarbo, Ignazio Abate, Vladimir Bystrov, Jefferson Farfan, Jesus Navas, Xherdan Shaqiri, Ramires, Robin Van Persie, Javier Hernandez, Jordi Alba, Samir Nasri, Neymar a z brankárov napríklad Manuel Neuer 🙂

Gareth Bale (u90soccer.com)A na záver ešte jedna zaujímavosť. Najrýchlejší muž planéty, jamajský šprintér Usain Bolt, vyvinul pri svetovom rekorde na 100 metrov na atletických majstrovstvách sveta 2009 v Berlíne maximálnu rýchlosť 44,72 km/h. Najrýchlejší futbalisti by sa teda vo svete atletiky nestratili, ale samotný futbal by prišiel o mnohé hviezdy a parádne výbušné akcie.

(rb)

Súvisiace články:

• 10 najrýchlejších knokautov od Mika Tysona

• Top 10 hráčov anglickej Premier League podľa hry FIFA 15 

Komentáre

Pin It