TOP 5 najlepšie zarábujúcich bejzbalistov

Bejzbal je pre širokú športovú verejnosť na Slovensku ťažšie pochopiteľný šport, ktorý sa ale postupne rozširuje. V USA je tento fenomén doslova náboženstvom, ktoré láka milióny divákov. Najlepší bejzbalisti patria do najvyššej spoločenskej vrstvy. Pozrite si 5 bejzbalistov MLB s najvyššími príjmami.

5. Albert Pujols, 26,5 milióna dolárov

Skúsený 35-ročný rodák z Dominikánskej republiky je v súčasnej dobe hráčom Los Angeles Angels of Anaheim. V tomto tíme zastáva pozíciu hráča, ktorý stojí pri prvej méte, avšak taktiež je využívaný aj ako zastupujúci pálkar. Do prestížnej MLB ho priviedol tím St. Louis Cardinals v roku 2001.

Albert Pujols (wikimedia.org)4. Robinson Canó, 27,5 milióna dolárov

V najprestížnejšej bejzbalovej súťaži debutoval tento 32-ročný hráč približne pred desiatimi rokmi. Prvé krôčiky urobil v slávnom New Yorku Yankees. Momentálne 6-násobný účastník zápasu hviezd pôsobí ako hráč v poli stojaci pri druhej méte v tíme Seattle Mariners, kam prišiel iba minulý rok.

Robinson Canó (gammonsdaily.com)3. Justin Verlander, 28 miliónov dolárov

V roku 2006 sa v drese tímu Detroit Tigers stal najlepším nováčikom Americkej ligy, ktorá je jednou z dvoch líg, ktoré vytvorili prestížnu MLB (druhou je Národná liga). Aj po mnohých rokoch zostáva jedným z najlepších nahadzovačov súčasnosti. Je to strieborný medailista z panamerických hier v roku 2003, stále verný práve tomuto tímu, v ktorom už získal dva tituly pre celkového víťaza ligy.

Justin Verlander (fanduel.com)2. Jon Lester, 30,4 milióna dolárov

Predsezónna výstuž kádra tímu Chicago Cubs hráva na pozícii takzvaného štartujúceho nahadzovača, teda hráča, ktorý nahadzuje na začiatku zápasu. V predošlej kariére hrával aj za Boston Red Sox, s ktorým dva krát triumfoval vo Svetovej sérii a minulý rok absolvolal pár zápasov aj v drese tímu Oakland Athletics. Dva roky predtým mu diagnostikovali chorobu známu ako lymfóm.

Jon Lester (chatsports.com)1. Clayton Kershaw, 31,2 milióna dolárov

Už od svojho debutu v roku 2008 v najlepšej bejzbalovej súťaži sveta pôsobí na pozícii štartujúceho nahadzovača v klube Los Angeles Dodgers. Počas doterajších siedmych kompletných sezón siahol na viacero individuálnych ocenení, medzi ktorými sa nájde aj zlatá rukavica, ale aj honor s názvom Triple Crown, ktorý získa ten hráč, čo dokáže ovládnuť tri špecifické štatistické kategórie. Posledné štyri roky bol taktiež pravidelne súčasťou zápasu hviezd.

Clayton Kershaw (nypost.com)Súvisiaci článok

• BEJZBAL: Fanúšikom pustili počas búrky rozprávku

• FOTO: Ktorí športovci si zahrali v Simpsonovcoch?

Komentáre

Pin It