TOP 5 najkrajších alpských lyžiarok

K zime neodmysliteľne patria zimné športy. Nevýhodou studenej časti roka je, že športovkyne schovávajú svoju krásu pod vrstvami oblečenia a ochrannými prilbami. Pozrite si najkrajšie dievčatá z lyžiarskych svahov, ktoré zároveň dosahujú špičkové výsledky.

5.Julia Mancusová, USA

V súčasnosti jedna z najostrieľanejších harcovníčok v štartovom poli Svetového pohára. Prvý úspech na seniorskej úrovni dosiahla aktuálne 30-ročná kráska pred 10 rokmi v talianskom Bormiu, kde si v kategóriach Super-G a obrovský slalom vybojovala bronzové pozície. Jej zatiaľ posledný výraznejší úspech pochádza z predošlej olympiády, kde potvrdila kvality v kombinácii a umiestnila sa na treťom mieste, čím skoro nadviazala na striebro z rovnakej disciplíny z Vancouveru. Najväčší olympijský úspech dosiahla v Turíne, kde sa dočkala triumfu v Super-G vo veku 21 rokov.

Julia Mancusová (newswalle.com)4.Anna Fenningerová, Rakúsko

Mladá 25-ročná aktuálna držiteľka veľkého kryštálového glóbusu za celkový triumf v Svetovom pohári patrí medzi to najlepšie aj v tejto sezóne. Jasne to potvrdila na nedávnom Svetovom šampionáte v zámorskom Beaver Creeku. Na tomto podujatí si na konto pripísala zlato v disciplínach Super-G a obrovskom slalome. Okrem toho vybojovala aj striebro v zjazde. Pýšiť sa môže tiež zlatom z olympiády z ruského strediska Roza Chutor z minulého roka, keď triumfovala v obľúbenej kategórii Super-G a podarilo sa jej získať aj striebro v obrovskom slalome.

Anna Fenninger (wikifeet.com)3.Tina Weiratherová, Lichtenštajnsko

Dcéra úspešných alpských lyžiarov Hartiho Weirathera a Hanni Wenzelovej žiarila hlavne v juniorskom veku. V rozpätí rokov 2006-2009 získala v tejto kategórii celkovo 2 zlaté a 3 strieborné medaily. Medzi seniormi dosiahla najvyššie v roku 2012, keď jej v celkovom hodnotení zjazdu patrilo druhé miesto. Zrejme aj preto bola radená medzi favoritky na zisk medaile v niektorej z rýchlostných disciplín na OH v Sočí. Z hry ju ale vyradilo zranenie.

Tina Weiratherová (oglympics.com)2.Lara Gutová, Švajčiarsko

Stále ešte veľmi mladá a usmievavá Švajčiarka špecializujúca sa hlavne na rýchlostné disciplíny. Najväčšie úspechy dosiahla hlavne v zjazde , na konte v seniorskej kategórii má striebornú medailu z roku 2009 a taktiež aj bronz z tohto roka. Jej najväčším doterajším úspechom je bronz z predošlej olympiády v Soči. Okrem zjazdu patrí medzi najlepšie aj v disciplíne Super-G, kde má na svojom konte malý kryštálový glóbus z predošlej sezóny.

Lara Gut (olympicgirls.net)1.Lindsey Vonnová, USA

Krásna a úspešná. Na nedávnom svetovom šampionáte v americkom Beaver Creeku získala v disciplíne Super-G bronzovú medailu. Okrem nej má rodáčka zo St. Paul na konte z vrcholných podujatí tohto typu ďalších 5 medailí a taktiež aj dva olympijské kovy. O jej kvalitách na zjazdovkách svedčia tiež 4 triumfy v celkovom poradí Svetového pohára.
Lindsey Vonnová (gossipextra.com)Lyžiarske svahy sú očividne plné krásy. Ktorá kráska sa vám najviac páči?

Súvisiace články

• FOTO: Najkrajšie fanúšičky roka 2014

• TOP 3 najbohatšie športové reportérkyAnn

Komentáre

Pin It