TOP 5 najkontroverznejších športovcov doterajšej histórie

Mnoho fanúšikov verí, že ich obľúbenci nielenže dosahujú obdivuhodné úspechy, ale majú aj inšpiratívnu osobnosť či charizmu. Žiaľ, aj profesionálni športovci sú len ľudmi z mäsa a kostí, veď podobne ako bežní smrteľníci sa dopúšťajú rôznych prešľapov a chýb. Drogy, sex, alkohol, párty či násilie, to je v niektorých prípadoch nezmazateľná súčasť športového života. Pozrite si výber 5 najkontroverznejších športovcov doterajšej histórie športu, do ktorého sa dostali naozaj známe mená. Koho by ste tam ešte zaradili?

1. Luis Suárez (futbal)

Dnes už celosvetovo známy Uruguajčan patrí v súčasnosti medzi najlepších futbalových útočníkov, veď FC Barcelona ho získala z FC Liverpool približne za 94,3 milióna eur. Jeho kariéru sprevádzajú aj nezmazateľné škandály. Už trikrát pohrýzol protihráča, naposledy na MS v Brazílii Taliana Chielliniho. Dostal exemplárny trest a sľúbil, že už to nikdy nespraví. Medzitým sa stal hitom internetu a jeho zuby patria k najslávnejším.

Luis Suárez (sporteology.com)2. Lance Armstrong (cyklistika)

Príbeh slávneho Američana pozná takmer každý. Po prekonaní rakoviny semenníkov sa stal hrdinom, najlepším cyklistom všetkých čias a pomáhal chorým ľuďom či športovým talentom. Získal pozíciu idolu. Napokon ale pre dopingové škandály prišiel o všetky tituly z Tour de France. Pre niektorých zostal víťazom, pre iných je najväčším „lúzrom“.

Lance Armstrong (sporteology.com)3. Tiger Woods (golf)

Stále je najznámejším golfistom a patrí k najznámejším, najbohatším i marketingovo najhodnotnejším športovcom sveta. Už ale nie je najlepším golfistom, ani morálnym vzorom. Fanúšikov pobúril sexuálnym škandálom, ktorým si zničil manželstvo a dobrú mienku o jeho osobe. V súčasnosti už zaostáva za najlepšími aj výkonnostne.

Tiger Woods (sporteology.com)4. Mike Tyson (box)

Slávny boxer, ktorého kariéru sprevádzali mnohé škandály. Preslávil sa odhryznutím ucha najväčšiemu konkurentovi Evanderovi Holyfieldovi. Okrem toho v minulosti sedel vo väzení, kde strávil tri roky.

Mike Tyson (sporteology.com)5. LeBron James (basketbal)

Jeden z najlepších basketbalistov všetkých čias sa ocitol pod vlnou kritiky hneď niekoľkokrát. V roku 2007 ho kritizovali za nepodpísanie petície na zastavenie bojov v sudánskom regióne Dárfúr, začo sa neskôr ospravedlnil. V roku 2009 priznal, že by vážne premýšľal nad odchodom do Európy, ak by mu dal grécky klub Olympiakos Pireus  rovných 50 miliónov amerických dolárov za rok. Potvrdil tiež skúsenosti s marihuanou, ktorá mu podľa jeho slov pomohla zvládnuť stres.

LeBron James (sporteology.com)

(js)

Súvisiace články:

VIDEO: 10 najrýchlejších knokautov od Mika Tysona

• 8 najšialenejších uhryznutí známych športovcov!

Komentáre

Pin It