TOP 5 najdlhších predĺžení v histórii NHL

Play-off zámorskej NHL sa nezadržateľne blíži a k nemu neodmysliteľne patrí aj pravidlo takzvaného zlatého gólu. V bojoch o Stanley Cup je často problémom vsietiť gól pre jeden či druhý tím a v predĺžení akoby mali hráči ešte zviazanejšie ruky. Zápasy sa aj vďaka tomu poriadne natiahnu. Predstavujeme päť stretnutí, ktoré mali spolu s predĺžením najdlhšie trvanie.

5. Pittsburgh Penguins vs. Washington Capitals, 24. apríl 1996

Do vtedajšieho štvrťfinále vstupovali „Caps“ až zo siedmeho miesta, a tak bolo jasné, že favoritom sú „Pens“, ktorí do bojov o Stanley Cup zamierili z druhého miesta v konferencii. Spočiatku sa však zdalo, že všetko bude naopak. Pittsburgh nezvládol domáce zápasy a prehrával 0:2. V treťom zápase v USAir Arene sa na svojho súpera dotiahli a nasledovala obrovská dráma, ktorú až v štvrtom predĺžení rozuzlil v prospech hostí Čech Petr Nedvěd a Penguins zavelili k obratu v sérii.

4. Anaheim Ducks vs. Dallas Stars, 24.apríl 2003

Do tohto semifinále Východnej konferencie vstupoval ako favorit tím z Texasu. Avšak, už prvý zápas, v ktorom v základnej hracej dobe nebola núdza o góly, sa nakoniec natiahol na celkom päť predĺžení a naznačil opačné smerovanie série. O základnom kameni v ceste za postupom v prospech vtedy ešte „silných kačiek“ rozhodol opäť Čech Petr Sýkora, ktorý gólom v čase 140:48 stanovil skóre zápasu na 4:3.

3. Philadelphia Flyers vs. Pittsburgh Penguins, 4. máj 2000

Vôbec najdlhší zápas moderných dejín najprestížnejšej hokejovej ligy sveta zohrali proti sebe rivali z Pennsylvánie. Štvrtý zápas ich vtedajšieho merania síl v rámci semifinále Východnej konferencie rozhodol v prospech hosťujúcich „letcov“ presným zásahom na 2:1 Keith Primeau. Philadelphii sa jeho gólom z piateho predĺženia podarilo vyrovnať stav nepriaznivo vyzerajúcej série na 2:2 a týmto víťazstvom sa posunuli na cestu za víťazstvom v celej sérii.

2. Boston Bruins vs. Toronto Maple Leafs, 3.apríl 1933

Spolu s nadstavením bežala už celkovo 205-ta minúta, stav bol ale stále bezgólový. Až v čase 104:46 v rámci šiesteho predĺženia dostal prvýkrát puk, v dueli tímov z „Original Six“, za bránkovú čiaru Ken Doraty. A po odohraní bezmála troch zápasov sa tešili Maple Leafs z domáceho triumfu.

1. Detroit Red Wings vs. Montreal Maroons, 24. marec 1936

Celých 60 minút riadnej hracej doby a k tomu neuveriteľných takmer šesť kompletných predĺžení čakali diváci na jediný gól stretnutia. Ten ale nepotešil fanúšikov domáceho Montrealu. O víťazstve Detroitu, v stretnutí tímov z dvoch krajín spadajúcich pod nálepku NHL, rozhodol útočník Mud Bruneteau.