TOP 5 kontroverzných futbalistov

Každý profesionálny futbalista musí prísne dodržiavať životosprávu. Pracovať tvrdo na každom tréningu, aby sa posúval v kariére čo najvyššie. Pozrite si  5 kontroverzných futbalistov, ktorí to porušovali, ale aj tak sa na nich nezabúda.

Diego Maradonna

Hviezdny záložník, ktorý pravidelne dokázal obísť viac hráčov za sebou. Kontroverzný muž, ktorý určite nie je svojim chovaním vzorom pre mladých. Mal problémy s nadváhou, alkoholom aj drogami. Najväčšou udalosťou, ktorú si azda každý pamätá, je jeho „Božská ruka.“ Ani to sa nepodpísalo na tom, aby sa zlatými písmenami zapísal do kroniky najpopulárnejšieho športu na svete.

Diego Maradona (weeklyvoice.com)Paolo Rossi

Odchovane Juventusu Turín dosiahol vo svojej kariére mnoho úspechov. Zaplietol sa popritom do aféry stávkovania, začo dostal disciplinárny trest a nemohol hrať 2 roky. Aj napriek tejto negatívnej udalosti získal s reprezentáciou titul majstra sveta v roku 1982 a stal sa najlepším hráčom šampionátu, no a získal aj Zlatú loptu.

Paolo Rossi (uefa.com)Paul Gascoigne

Anglický ofenzívny stredopoliar bol v krajine obľúbený, až pokiaľ nepodľahol alkoholu. Žiaril hlavne v dresoch Lazia Rímu a Glasgowu Rangers. Je členom siene slávy anglického futbalu, ale na absolútny vrchol sa nikdy nedostal.

Paul Gascoigne (joeybarton.com)Jan Šimák

Prirovnávali ho k Rosickému. V roku 2000 prestúpil z Blšan do Hannoveru, kde začal zarábať obrovské peniaze. Potom odišiel do Leverkusenu s cieľom nahradiť Ballacka. Jeho kariéra sa začala vyvíjať veľmi sľubne, ale Šimák miloval párty a nočný život. V 25-tich rokoch prerušil kariéru, ale neskôr to skúšal ešte v Sparte. Jeho návrat nebol úspešný.

Ján Šimák (blesk.cz)Adrian Mutu

Druhý najlepší futbalista Rumunska. V roku 2003 prestúpil do anglického klubu Chelsea a jeho kariéra naberala na obrátkach. Následne bol vynikajúci strelec pozitívne testovaný na zakázané látky a dostal suspendáciu i finančný trest.  Potom začínal odznova, keď si ho kúpil Juventus Turín, s ktorým zažil ďalšie úspechy.

Adrian Mutu (islcenter.com)Súvisiace články

• TOP 5 najnižších futbalových brankárov v histórii

• TOP 10 najlepšie zarábajúcich futbalových manažérov 2014/15

Komentáre

Pin It