TOP 5 hokejistov fínskej ligy s predpokladmi na NHL

Hoci je krajina tisícich jazier zaľudnená len veľmi „riedko“, pravidelne „exportuje“ vysoké počty hokejových talentov. Väčšina z nich začína púť v rodnej krajine, kde je hokej ako náboženstvo. V tomto článku si predstavíme päticu nádejných hokejistov z fínskej ligy, ktorí majú predpoklady na to, aby sa dostali až do NHL.

Joonas Donskoi, Kärpät Oulu (22 rokov)

V domácej lige sa z neho v drese stále ešte úradujúceho šampióna Liigy stáva obrovská hviezda. Tento krídelník je výborný korčuliar, ktorý dokáže byť nápomocný na oboch stranách ľadovej plochy. V tejto sezóne dokázal nielen ovládnuť bodovanie tímu svojho zamestnávateľa, ale dokonca sa v základnej časti dostal do prvej päťky bodovania celej súťaže.
Jonas Donskoi (panthers.nhl.com)Olli Palola, Tappara Tampere (26 rokov)

V základnej časti patril klub Tappary medzi najlepšie v domácej súťaži, a to vo veľkej miere aj zásluhou tohto šikovného 26-ročného krídelníka. Medzi opory patril už v minulej sezóne a v tejto naplno dokázal svoje kvality. Za výkony počas minulej sezóny si dokonca vyslúžil miesto v reprezentačnom výbere na majstrovstvách sveta, kde sa Fínom podarilo vybojovať strieborné medaily.

Olli Palola (yle.fi)Juha Metsola, Tappara Tampere (26 rokov)

Klub z Tampere sa okrem útočnej sily môže spoľahnúť aj na oporu v bránkovisku. Ich svätyňu totiž stráži v súčasnosti jeden z najkvalitnejších brankárov domácej súťaže, pričom v štatistike úspešnosti zákrokov je spomedzi všetkých najlepší. Základovým kameňom jeho kvalitných výkonov je výborné čítanie hry, a tak isto skvelé reflexy.

Juha Metsola (mtv.fi)Juuso Pulli, JYP Jyväskyla (23 rokov)

Hoci má za sebou prakticky prvú poriadnu sezónu v najvyššej domácej súťaži, už v nej dokázal podávať veľmi dobré výkony. Pulli je prototypom defenzívne založeného obrancu, ktorý však v prípade potreby vie pomôcť aj v útoku. Jeho prioritnou úlohou v tíme je však gólom zabraňovať a to sa mu tento rok darilo veľmi dobre, v štatistike +/- patril k najlepším.
Juuso Pulli (liiga.fi)Lauri Taipalus, IFK Helsinki

Ofenzívne ladené typy obrancov bývajú často predovšetkým jedným z riadiacich prvkov presilových hier tímu. Inak tomu nie je ani v prípade tohto beka obliekajúceho dres klubu sídliaceho vo fínskom hlavnom meste Helsinki. Okrem toho, dokáže odviesť záslužnú prácu aj v obrannom pásme, kde má taktiež svoje nespochybniteľné kvality.
Lauri Taipalus (iltasanomat.fi)Súvisiace články

• TOP 5 najvtipnejších hokejových mien

• TOP 5 hokejistov švédskej ligy s predpokladmi na NHL

Komentáre

Pin It