TOP 5 futbalových stopérov

Futbaloví stopéri nie sú v priamej žiari reflektorov, no v posledných rokoch sa zvýšili očakávania na ich hru. Už aj od nich sa vyžadujú góly po štandardných situáciách či bezchybné a zároveň tvorivé rozohrávanie lopty. Stred obrany je kľúčovou súčasťou každého mužstva. Ktorí stopéri patria momentálne k najlepším na svete? Tu je náš výber.

5. Jérome Boateng (Nemecko, Bayern Mníchov, 26 rokov)

Vľavo Gotze, vpravo Boateng (dfb.de)4. Sergio Ramos (Španielsko, Real Madrid, 28 rokov)

Univerzálny obranca, ktorý si v posledných rokoch získal rešpekt ako nekompromisný stopér. Síce dokáže občas vyrobiť veľké chyby, ale je oporou a lídrom defenzívy v novej ére „bieleho baletu“.

Sergio Ramos (boxesbubble.com)3. Diego Godín (Uruguaj, Atlético Madrid, 28 rokov)

Uruguajčan sa v posledných rokoch vyšvihol medzi najlepších obrancov sveta. Má výborný prehľad, hlavičky i osobné súboje, pridáva dôležité góly. Patrí k základným kameňom úspechov Atlética v posledných rokoch.

Godín (sempreinter.com)2. Vincent Kompany (Belgicko, Manchester City, 28 rokov)

Už na prvý pohľad vyzerá ako neprekonateľná skala defenzívy. Silný líder obranných valov „miliardového“ Manchestru City i belgickej reprezentácie.

Kompany (whitegadget.com)1. Thiago Silva (Brazília, Paríž Saint-Germain, 30 rokov)

Druhý najdrahší obranca v histórii futbalu (najdrahší je David Luiz) sa vrátil po zranení do zostavy Parížanov. Má 30 rokov a v posledných ročníkoch sa vypracoval na svetového stopéra. Vyniká výborným čítaním hry, je silný, a zároveň rýchly. Dominuje v hlavičkových súbojoch v obrane i v útoku. Nedá ľahko rozhodiť a je rozvážnym lídrom, čo je pre brazílsku povahu netypické.

Thiago Silva (PSG)Ďalší kandidáti:

Piqué (FC Barcelona), Chiellini, Barzagli (obaja Juventus Turín), Benatia, Dante (obaja Bayern Mníchov), Hummels, Subotič (obaja Borussia Dortmund), Koscielny (Arsenal Londýn), Cahill, Terry (obaja Chelsea Londýn), Pepe, Varane (obaja Real Madrid), Marquinhos, Luiz (obaja Paríž Saint-Germain), Garay, Lombaerts (obaja Zenit Petrohrad), Fonte (Southampton)

Súvisiace články

• MAPA slovenských futbalistov vo svete

• TOP 5 najvyšších futbalistov

Komentáre

Pin It