TOP 5 futbalových brankárskych dvojičiek

Pozrite si rebriček najlepších brankárskych dvojičiek. Iba najlepšie svetové kluby si môžu dovoliť takýto „luxus“.

1. Thibaut Courtois vs. Petr Čech, FC Chelsea

Brankárskou jednotkou „The Blues“ sa stal od sezóny 2014/2015 Belgičan Courtois, ktorý sa vrátil z hosťovania v Atlético Madrid. Petr Čech zväčša iba vysedáva na lavičke a je citeľné, že spokojnosťou neoplýva. Predtým bol 10 rokov jasným číslom 1 v bránke Chelsea. Podľa ich trénera Josého Mourinha majú najlepšiu brankársku dvojicu na svete. Špekulácie o Čechovom odchode preto tak skoro neutíchnu.

Thibaut Courtois a Petr Čech, FC Chelsea (wikirecent.com)2. Manuel Neuer vs. Pepe Reina, FC Bayern Mníchov

Ďalšiu z najlepších brankárskych dvojíc sveta tvoria momentálne najlepší z najlepších Manuel Neuer a bývalá opora Liverpoolu Pepe Reina. Jasnou jednotkou bavorského klubu je Nemec, ktorý sa nachádza v trojčlennej nominácii na Zlatú loptu FIFA.

Manuel Neuer a Pepe Reina, Bayern Mníchov (givemesport.com)3. Iker Casillas vs. Keylor Navas, Real Madrid

Real Madrid mal vždy pretlak na brankárskych pozíciach. Post jednotky „bieleho baletu“ zastáva už od 18-tich rokov španielska legenda Iker Casillas. Parťáka mu robí objav MS v Brazílii 2014 Kostaričan Keylor Navas, ktorý prišiel z Levante. Casillas nemá v posledných rokoch formu z mladosti, a preto má Navas solídnu šancu na obsadenie postu jednotky.

Iker Casillas a Keylor Navas, Real Madrid (enelareachica.com)4. David de Gea vs. Victor Valdés, Manchester United

Brankárskou jednotkou „červených diablov“ sa stal po dlhodobom hľadaní Španiel David de Gea. Victor Valdés pred pár dňami znova naštartoval svoju kariéru a podpísal s United zmluvu. Tréner Louis Van Gaal ho už viedol v FC Barcelona a skúsesný Španiel sa môže stať jednotkou. V minulosti žiaril najmä na bránkovej čiare, no vytváral nadpriemerné množstvo kiksov vo vzdušnom priestore.

David de Gea s Victor Valdés, Manchester United (101greatgoals.com)5. Claudio Bravo vs. Marc-André ter Stegen, FC Barcelona

Po odchode dlhodobej gólmanskej stálice Victora Valdésa si post ednotky v Barcelone vybojoval čilský brankár Claudio Bravo, ktorý zažiaril na MS v Brazílii 2014, keď pomohol svojej krajine k postupu do osemfinále. O miesto v bránke zápasí s talentovaným Nemcom Marcom ter Stegenom, ktorý prišiel z Monchengladbachu.

Claudio Bravo a Marc-André ter Stegen, FC Barcelona (sport.es)Súvisiace články

• Ako by vyzerali logá anglických futbalových klubov vo farbách rivalov?

• VIDEO: TOP 10 futbalových simulantov roka 2014!

Komentáre

Pin It