TOP 5 futbalistov, ktorých možno čaká januárový prestup

Ak chcete hrať v európskom veľkoklube, tak vás čaká obrovská konkurencia a neustály boj o miesto v základnej zostave. Svoje o tom vedia aj niektoré hviezdy, ktoré si posedeli na lavičkách. Aj v súčasnosti nájdeme v Európe viacerých špičkovích futbalistov s nedostatočným využitím. Kto z nich zmení v januári pôsobisko?

1. Fabio Coentrao (Real Madrid – AS Rím?)

V tejto sezóne odohral za „biely balet“ jediný duel. Už počas leta ho spájali s AS Monaco, no prestup sa nevydaril. V januári by sa ale mohol presťahovať do talianskeho klubu AS Rím, kde hľadajú náhradu za nevýrazného Ashleyho Cola.

Coentrao - Real Madrid (telegraph.co.uk)2. Pedro (FC Barcelona – Tottenham alebo Liverpool?)

Pedro bol vždy verným služobníkom FC Barcelona, ale stále zostáva prevažne náhradníkom. Niet divu, že preto asi uvažuje o prestupe. V kuloároch sa šepká o záujme Arsenalu Londýn či Manchestru City, no hlavnými ašpirantmi na jeho zisk majú byť Tottenham Hotspur a FC Liverpool.

Pedro - FC Barcelona (sillyseason.com)3. Juan Mata (Manchester United – Juventus Turín?)

Ešte na začiatku tohto roku prichádzal z Chelsea Londýn do Manchestru United ako veľká hviezda, ktorá pomôže tímu z Old Trafford k návratu na vrchol. Žiaľ, v posledných mesiacoch mu pribudlo viacero špičkových konkurentov, a preto je pravdepodobný jeho zimný odchod. Veľký záujem má údajne taliansky Juventus Turín.

Juan Mata (fanatycyfutbolu.com.pl)4. Matija Nastasić (Manchester City – Everton?)

V roku 2012 prišiel z Fiorentiny do Anglicka ako jeden z najperspektívnejších obrancov na starom kontinente. Vtedajší tréner Citizens Roberto Mancici ho dokonca pomerne často nasadzoval, ale dnes je všetko inak a záujem o jeho služby ukazuje predovšetkým Everton.

Matija Nastasić (express.com)5. André Schürrle (Chelsea Londýn – Borussia Dortmund?)

Stále len 23-ročný nemecký útočník odohral počas minulej sezóny za Chelsea slušných 43 zápasov s celkovou bilanciou 9 gólov. V konkurencii Diega Costu, Oscara, Williana či Edena Hazarda to má však veľmi ťažké a v tejto sezóne odohral za „The Blues“ iba 5 zápasov. Prestup do stále ambiciózneho Dortmundu, prípadne do Atlética Madrid by mu iste pomohol. Bolo by to zaujímavé.

André Schürrle (premierleague.com)Súvisiace články

• 7 meme obrázkov ruského loga MS vo futbale 2018

• TOP 20 najlepších futbalistov v dejinách Premier League

Komentáre

Pin It