TOP 4 tréneri, ktorí v Premier League zlyhali

V Premier League pôsobí mnoho úspešných a slávnych trénerov, ale nie vždy naplnia očakávania klubov. Ktorí z nich najviac sklamali?

4. Felipe Scolari (Chelsea Londýn)

Do Chelsea Londýn prišiel v roku 2008. Začiatky jeho koučovania boli úspešné, ale potom prišlo pár nevydarených zápasov za sebou a nastal pád. Cheslea nezvládala dôležité zápasy a Scolari musel odísť ešte pred záverom sezóny.

Felipe Scolari, Chelsea Londýn (fifa.com)3. Andre Villas-Boas (Chelsea Londýn)

Žiak Mourinha takisto nepochodil v „modrom“ tíme. Nedarilo sa mu hlavne vo veľkých zápasoch a nezvládol vysoký tlak, ktorý bol na neho vyvíjaný. Portugalčan nedokončil ani sezónu a z klubu odišiel s vysokým odstupným.

Andre Villas-Boas, Chelsea Londýn (ibtimes.co.uk)2. Roy Hodgson (Liverpool)

Angličan nastúpil na horúcu lavičku po Rafaelovi Benitézovi, ktorý odišiel po šiestich rokoch. Na Anfield Roade ale nedokázal urobiť zázraky, keďže mal na nákupy len minimálne finančné prostriedky. Výsledky sa nedostavili, a preto sa musel po príchode nových majiteľov porúčať. Neskôr sa stal trénerom anglickej reprezentácie.

Roy Hodgson, Liverpool (nav.thefa.com)1. David Moyes (Manchester United)

Po tom, čo skončil legendárny Sir Alex Ferguson, pre Manchester United sa hľadala adekvátna náhrada. Klub vložil dôveru do Davida Moyesa, ktorý ale výsledkami neoslnil a musel odísť ešte pred koncom sezóny s hanbou a historickými negatívnymi rekordmi. Dodnes je terčom paródie a výsmechu. Trénuje Real Sociédad v Španielsku.

David Moyes, Manchester United (goolfm.net)Súvisiace články

• TOP 9 najdrahších permanentiek na európsky futbal

• Z futbalového megatalentu promotér nočných klubov

Komentáre

Pin It