TOP 3 slovenskí futbalisti v histórii Sparty Praha

Presadiť sa  v českom klube Sparta Praha nie je ľahké, hlavne pre zahraničných futbalistov. Niektorým Slovákom sa to ale podarilo a na Letnej sa zapísali do histórie slávneho klubu veľkými písmenami.

1. Vladimír Labant

Šikovný obranca Vladimír Labant prišiel do Sparty z konkurenčnej Slavie Praha. Jeho kopacia technika bola obdivuhodná a disponoval úžasným fyzickým fondom. Mal namierené do veľkého európskeho klubu, ale tesne predtým mu spoluhráč zlomil nohu. Slovenský reprezentant odohral v drese Sparty 76 stretnutí, v ktorých strelil 7 gólov a pridal 15 asistencií. Štyrikrát sa stal majstrom českej ligy. Na Slovensku hrával za Žilinu, Košice, Banskú Bystricu a Spartak Trnava. Krátko pôsobil aj vo West Hame United a Rapide Viedeň.

Vladimír Labant (terchova.info)2. Juraj Kucka

Na Letnú prišiel v roku 2009 z Ružomberka, čo sa ukázalo ako dobrý ťah. Slovenský stredný záložník sa ihneď aklimatizoval a získal s tímom český titul. Bol hlavným ťahúňom mužstva aj v Európskej lige. V 45 zápasoch strelil 11 gólov a na ďalších 5 prihral. Jeho kroky neskôr smerovali do Janova, kde je stále dôležitou súčasťou zostavy.

Juraj Kucka (football365.com)3. Igor Žofčák

Šikovný záložník Igor Žofčák prestúpil do Prahy z Ružomberka, kde si urobil dobré meno pri historických výsledkoch klubu spod Čebraťa. Najlepšiu sezónu na Letnej prežil v rokoch 2009/2010, keď získali titul majstra Česka. Spolu s Jurajom Kuckom tiahli Spartu k úspešným výsledkom. Na Letnej zanechal príjemné dojmy. Momentálne pôsobí v Slovane Bratislava.

Igor Žofčák (noviny.sk)Súvisiace články

• TOP 5 najnižších futbalových brankárov v histórii

• TOP 10 najdrahších futbalových prestupov za január 2015

Komentáre

Pin It